Nowoczesne rolety do okien

mechanizmy do rolet rzymskich

Rzymskie rolety są świetnym dopełnieniem wystroju wnętrza, dobrze się prezentują, mogą być zarówno eleganckie, jak i nowoczesne. Oprócz niewątpliwych zalet wizualnych mają jeszcze jedną- funkcjonalność. Trzeba przyznać, że ten typ rolet wciąż przegrywa wyścig popularności ze zwykłymi modelami, jednak warto pokusić się o drobną zmianę w systemie zasłaniania okna, aby raz na zawsze pożegnać się ze starymi kotarami.

Rolety tego typu są postrzegane jako niecodzienne, nietypowe, czasem nawet są określane jako niekonwencjonalne. Opinia ta dotyczy jednak wyłącznie wyglądu, ponieważ sam montaż mechanizmów do rolet rzymskich jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych umiejętności. Dotyczy to także ich obsługi, która jest podobna do zwykłych modeli.
Wybór wśród rolet rzymskich jest bardzo duży, co daje całkiem spore możliwości w dopasowaniu ich do wystroju wnętrza. To jeden z powodów, dla których wciąż rośnie zainteresowanie takim typem rolet. Na rynku dostępne są modele wyposażone w materiały transparentne, gładkie, z fakturą i tłoczeniami, zaciemniające, z nowoczesnymi, geometrycznymi wzorami, klasyczne w wyglądzie, a także z romantycznymi motywami. Łatwo dopasować je do dominującego w pomieszczeniu koloru, ponieważ mechanizmy do rolet rzymskich produkowane są w różnych wariantach kolorystycznych (nie wyróżniają się nadto na tle ściany).

Taki sposób zasłaniania okien ma jeszcze jeden duży atut- sposób mocowania. W zależności od tego, jak wygląda nasze okno, mechanizm do rolet rzymskich możemy przymocować do sufitu, do ściany, lub do ramy okiennej. W tym ostatnim przypadku nie obejdzie się bez przystosowanych do tego uchwytów. Przy wyborze trzeba uwzględnić dostępne wokół okna miejsce, a także nasze osobiste preferencje. Jeżeli roleta ma być używana nie tylko jako zasłona, ale także jako dzienna dekoracja, lepiej zdecydować się na system podwójny.

Mechanizmy do rolet rzymskich dają się łatwo wyczyścić, a same rolety nie zbierają kurzu i brudu, co jest ogromnym plusem dla alergików. Ich demontaż jest dość prosty i nie wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi. Jeżeli mamy do czynienia z szynami aluminiowymi, wystarczy rozwiązać znajdujące się tam sznureczki, odczepić materiał i wyciągnąć patyczki (z reguły plastikowe). Materiał można wyprać, zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku rolet szelkowych w pierwszej kolejności musimy rozkręcić przelotki na górnej listwie i wyciągnąć usztywnienia. Po wyjęciu tkaniny i ponownym jej zamontowaniu mechanizm do rolet rzymskich trzeba złożyć, tym razem odwracając czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *