Wymarzony ogród

lampiony ogorodowe

Piękny i zadbany ogród to ozdoba każdego domu czy niewielkiego bloku. Ważne jest, aby poza wypielęgnowanym trawnikiem oraz uroczymi kwiatami znalazły się tam elementy, które pozwolą na cieszenie się pięknem ogrodu nie tylko z domowego okna. Warto umieścić w nim niewielkie ścieżki do spacerowania, ławeczki lub kącik ze stolikiem oraz krzesełkami. W takim ogrodzie nie powinno zabraknąć eleganckich lampionów ogrodowych, które pozwolą na rozświetlenie ścieżek oraz stworzenie romantycznej atmosfery. Lampiony ogrodowe okażą się strzałem w dziesiątkę!

Ogród Twoich marzeń

Stworzenie ogrodu własnych marzeń nie jest trudne – wystarczy zadbać o kilka elementów, które pozwolą mu lśnić i zachwycać o każdej porze dnia… i nocy! Wykorzystanie odpowiednich elementów dekoracyjnych z pewnością pozwoli upiększyć ogród. Wszelkie elementy dekoracyjne znaleźć możemy przede wszystkim w sklepach budowlanych oraz ogrodniczych. Wiele z ciekawych elementów dekoracyjnych oferowane są również przez niezależnych artystów – tych najłatwiej znaleźć w sieci. Poszukując elementów dekoracyjnych warto również zajrzeć na giełdy kwiatowe – wielu sprzedawców oferuje również liczne gadżety odpowiednie do upiększania tarasu czy ogrodu.

lampiony ogorodowe
Stylizowane lampiony ogrodowe znajdziemy online i w sklepach stacjonarnych

Lampiony ogrodowe – sposób na nietuzinkową dekorację

Dzięki lampionom możliwe stanie się rozświetlenie ogrodowych alejek, ale również stworzenie romantycznej atmosfery podczas wieczornego przyjęcia w ogrodowej altance. Lampiony ogrodowe mogą przybierać różnorodne kształty, dlatego warto wybierać te, które charakterem dopasują się do samego ogrodu oraz mebli ogrodowych. Lampiony mogą być zasilane sieciowo, jednak zdecydowana większość ludzi wybiera te, w których środku tli się niewielka świeczka. Dzięki migoczącemu płomieniowi zza szklanej szybki ogród nabiera magicznej oprawy. Lampiony ogrodowe mogą być ustawione w różnorodnych miejscach – przede wszystkim na stołach, gdzie pozwolą oświetlić szklanki, sztućce, talerze. Ustawiając je na ziemi pomożemy w poruszaniu się po trawie czy płytkach. Można je również postawić na parapetach tarasu – z pewnością będą prezentować się elegancko.

Rodzaje lampionów ogrodowych

Lampiony ogrodowe dzielimy na zasilane sieciowo oraz te, w których środku możemy ustawić świeczkę. Zazwyczaj wszystkie lampiony wykonane są z trwałych materiałów – ich zastosowanie poza domem sprawia, iż muszą być one odporne na działanie wilgoci, wiatru czy silnego promieniowania słonecznego. Lampiony powinny być również wykonane z materiałów odpornych na podgrzewanie – świeczka znajdująca się w środku będzie emitowała ciepło. Każdy lampion powinien mieć również funkcjonalną rączkę do trzymania i przenoszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *