Trampolina w ogrodzie – zdrowie dzięki zabawie

trampolina ogrodowa
trampolina ogrodowa
Trampolina ogrodowa z siatką

Osoby posiadające przydomowy ogród z niecierpliwością czekają na ciepłe miesiące letnie, które umożliwią przebywanie na świeżym powietrzu i delektowanie się kontaktem z naturą. Ogród daje możliwość rożnej formy relaksu: leniwego wylegiwania się w cieniu drzew, pielęgnacji roślin, organizowania przyjęć przy grillu, ale także stwarza miejsce do aktywnego wypoczynku. Dla dzieci zabawa w ogrodzie to prawdziwa przyjemność zwłaszcza, gdy jest urozmaicona ciekawymi urządzeniami.

Bezpieczna zabawa dla dzieci

Przykładem takiego sprzętu, który zapewnia wspaniałą zabawę jest trampolina. Jej popularność w ostatnich latach bardzo wzrosła, co potwierdza duża ilość tych urządzeń sportowych w polskich ogródkach. Na rynku są dostępne trampoliny o różnych średnicach i wielkościach, dzięki czemu można je zmieścić nawet na niewielkim trawniku. Konstrukcja tego urządzenia opiera się na stalowej ramie, do której przymocowana jest za pomocą sprężyn mocna mata. Dodatkowym wyposażeniem trampoliny jest zazwyczaj zewnętrzna siatka zabezpieczająca osoby skaczące przed wypadnięciem poza obręb urządzenia. Trampolina ogrodowa jest łatwa i szybka w montażu, zaś jej trwałość zapewnia użytkowanie przez wiele lat. Jeśli mata wykonana jest z materiału odpornego na promienie UV, pozostawienie jej na słońcu nie powinno zmienić jej wyglądu.

Poprawa kondycji

Skakanie na trampolinie to wspaniała zabawa dla dzieci, która wywołuje mnóstwo śmiechu i jednocześnie poprawia kondycję i motorykę oraz uwalnia nadmiar dziecięcej energii. Jej walory doceniają także osoby dorosłe, gdyż można na niej uprawiać tak zwany jumping fitness. Skakanie to świetny trening cardio, który pozwala spalić całkiem dużo kalorii, poprawia przemianę materii i pozwala schudnąć. Dodatkowo podczas skoków wzmacnia się mięśnie (zwłaszcza brzucha i pleców), poprawia krążenie i wydolność oddechową, a więc jest to dobroczynny dla zdrowia sport.

Systematyczne korzystanie z ogrodowej trampoliny z pewnością poprawi wygląd, wyrzeźbi ciało a także poprawi humor, gdyż jest to po prostu świetna zabawa, w dodatku na świeżym powietrzu. Jednak osoby dorosłe chcące trenować na trampolinie, powinny podczas zakupu sprzętu zwrócić szczególną uwagę na niektóre jej parametry. Do intensywnych ćwiczeń będą niezbędne mocne sprężyny oraz duże maksymalne obciążenie. W przypadku trampolin dziecięcych istotnym elementem trampoliny powinny być elementy zabezpieczające, czyli siatka i obudowy ochronne sprężyn. Korzystanie z trampoliny nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego warto kupić solidny sprzęt, z którego będzie mogła korzystać cała rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *