Jakie można znaleźć na rynku modele latające?

Obecnie dostępnych jest mnóstwo modeli samolotów zdalnie sterowanych nawet z okresu obu wojen światowych i międzywojnia. W sklepach internetowych oraz stacjonarnych dostępne są samoloty polskiej myśli technicznej, które brały udział w walkach, a także takie, które powstały jedynie jako prototypy. W ofercie różnorodnych sklepów dostępne są też samoloty innych narodowości z tego okresu. Modele latające wykonane są zazwyczaj z laminatu, co daje im bardzo dobre właściwości wytrzymałościowe i wiernie odwzorowuje szczegóły samolotu. Dzięki zastosowanej technologii malowania w formie, te modele latające nie wymagają już malowania przez użytkownika.

Bardzo popularne są zdalnie sterowane samoloty czterokanałowe, które z pewnością spodobają się każdemu mężczyźnie. Dostępne są bardzo proste w pilotażu modele górnopłatów ze  śmigłem pchającym. Można zaopatrzyć się też w skomplikowane modele, nawet czterokanałowe dolnopłaty, które są idealne dla najbardziej zaawansowanych pilotów rc. Oprócz tego można kupować sobie superszybkie modele latające samolotów odrzutowych, które z pewnością zachwycą każdego pasjonata samolotów. Dla miłośników lotnictwa dostępne są też modele rc, które są replikami prawdziwych samolotów.  Do takich zaliczają się na przykład pasażerskie awionetki, bardzo popularnych samolotów Cessna czy J-3 Piper. Wiele osób sięga również po modele spalinowe samolotów. Wśród takich samolotów znajduje się na przykład dwusilnikowy B-25J Mitchell produkcji North American Aviation. Wyróżnia się on wielką wręcz dbałością o szczegóły. Do zestawu dobierane są różnorodne dodatki, takie jak wykonane z włókna szklanego pokrywy podwozia, pomalowane makiety silników czy też pomalowane działka maszynowe. Do startu takiego modelu samolotu potrzebny jest jednak minimum ośmiokanałowe radio z 12 mocnymi serwomechanizmami typu standard, dwa silniki wymienione w specyfikacji modelu razem ze śmigłami, minimum dwa kleje CA oraz Żywica Epoksydowa. Ponadto potrzebne są też przedłużacze, oprzyrządowanie do modeli spalinowych oraz inne tym podobne narzędzia.

Obecnie w sklepach jest dostępnych mnóstwo modeli samolotów, dzięki czemu każdy pasjonat samolotów może znaleźć coś dla siebie. Warto je tylko dobierać odpowiednio do swoich umiejętności, dlatego na inne modele latające musi się zdecydować amator, a na inne zaawansowany znawca samolotów. Replika bombowca B29 zalicza się do największych modeli samolotów, ponieważ waży ona ponad dwieście kilo. Sterowanie takim samolotem zapewnia wielką frajdę, ale jest też trochę niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *