Rodzaje napędów do bram FAAC

napęd do bramy faac

Nowoczesne napędy do bram FAAC to sprawdzone i bardzo popularne konstrukcje, z których korzystają tysiące osób na całym świecie. Napędy tego typu sprawdzają się w różnych warunkach klimatycznych, również w czasie dużych mrozów i intensywnych opadów śniegu. Między innymi z tego względu są cenione przez odbiorców z Polski, gdzie co prawda ekstremalnych warunków pogodowych nie ma, ale okresowe spadki temperatur się zdarzają, skutecznie uprzykrzając życie właścicielom bram automatycznych, wyposażonych w gorszej jakości napędy.

Najpopularniejsze napędy do bram FAAC to przede wszystkim napędy elektromechaniczne. Ich moc dostosowana jest to długości skrzydła bramy wjazdowej oraz jej oczekiwanego ciężaru. Oczywiście każdy z napędów przystosowany jest do działania w określonym przedziale parametrów technicznych, jednak stosowanie napędów niedopasowanych do wielkości bram, szybko może zakończyć się uszkodzeniem napędu. Zresztą sam napęd do bramy FAAC w takiej sytuacji będzie działał z mniejszą efektywnością. Brama będzie otwierała się wolno lub nie otwierała się do końca. Decydując się na kupno konkretnego modelu napędu do bramy zawsze zmierzmy jej długość. W ten sposób unikniemy sytuacji z zakupem napędu niedostosowanego do parametrów technicznych bramy zainstalowanej w przydomowym garażu lub przy wjeździe na teren posesji.

Drugi rodzaj napędów do bram marki FAAC to napędy hydrauliczne. Tego typu napędy wykorzystuje się do obsługi bram większej wielkości. Zwykle są to bramy o przeznaczeniu przemysłowym lub półprzemysłowym. Charakteryzują się dużymi rozmiarami, a także znaczną wagą własną. Stosując hydrauliczny napęd do bramy FAAC mamy pewność, że duża, przemysłowa brama będzie otwierała się w sposób prawidłowy i z odpowiednią prędkością. Napędy hydrauliczne wyróżniają się wysoką niezawodnością działania, są bardzo wydajne w pracy, szybko się otwierają, a po zamknięciu skutecznie blokują wstęp do wnętrza obiektu lub na teren posesji osobom do tego niepowołanym.

Trzeci rodzaj napędów do bram marki FAAC to urządzenia hybrydowe. Hybrydowy napęd do bramy FAAC łączą w sobie zalety szybkiego napędu elektromechanicznego i niezwykle mocnego napędu hydraulicznego. Choć nie są to konstrukcje wyjątkowo popularne, to jednak ich specyficzny charakter sprawia, że są sprzętem polecanym do stosowania w bramach o charakterze półprzemysłowym lub przydomowym, zwłaszcza w systemach bram przesuwnych, gdzie napęd instalowany jest poniżej poziomu podjazdu. Niska awaryjność oraz wydajny system pracy to główne zalety tego typu konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *