Jak odpowiednio dbać o okulary?

Oprawki Ray Ban

Kiedy nabywa się nową rzecz, na samym początku dba się o to, by pozostała ona w jak najlepszej kondycji przez długi czas. Wchodząc w posiadanie okularów korekcyjnych Ray Ban codziennie dba się o sposób przechowywania, regularne przecieranie i nie dotykanie szkieł palcami. Człowiek chce uniknąć uszkodzeń mechanicznych, które zmuszają do oddania ich do naprawy, bądź w beznadziejnych przypadkach do zakupu nowej pary. Aby okulary pozostały w jak najlepszym stanie przez długi czas należy przestrzegać kilku prostych zasad dotyczących ich użytkowania i higieny.

Po pierwsze czyszczenie okularów. Należy to robić tak często, jak tylko powstaje taka potrzeba. Przed pierwszym ich umyciem należy skonsultować się z optykiem co do rodzaju posiadanych szkieł. Nie wszystkie ich rodzaje mogą być czyszczone w taki sam sposób. Niektóre typy szkieł okularów korekcyjnych Ray Ban należy myć pod letnią, bieżącą wodą mydłem, następnie delikatnie osuszyć ręcznikiem, a na koniec lekko przetrzeć miękką ściereczką do okularów. Nie wolno wtedy stosować mokrych chusteczek do szkieł korekcyjnych, ponieważ posiadają one substancje chemiczne, które posiadają szkodzące działanie na powierzchnię szkła. W przypadku trudniejszych zabrudzeń należy zachować szczególną ostrożność i cierpliwość podczas ich usuwania. Wszystkie szkła w okularach korekcyjnych Ray Ban należy przecierać raz na dwa dni ściereczką wykonaną z mikrofazy, w celu usunięcia codziennego brudu z ich powierzchni. Podczas mycia pod wodą nie wolno zapomnieć o dokładnym wyczyszczeniu ramek i noska. Są to newralgiczne punkty, w których lubi zbierać się kurz.

Kolejnym punktem, który należy uwzględnić podczas ogólnej higieny okularów korekcyjnych Ray Ban to regulacje i naprawy. Pomimo idealnego stanu początkowego okularów, po jakimś okresie intensywnego użytkowania naturalnie ulegają one procesom de regulacyjnym. W celu przywrócenia im pierwotnego stanu należy udać się z nimi do salonu lub profesjonalnego optyka. Nie należy przeprowadzać regulacji i napraw na własną rękę, ponieważ niewiedza i brak odpowiednich narzędzi może spowodować większe szkody.

Odpowiednie przechowywanie to kolejny ważny punkt w regulaminie, który podpowiada jak dbać o okulary korekcyjne Ray Ban. Ciekawostką jest fakt, że aby nie uszkodzić oprawek, okulary należy ściągać obiema rękami, chwytając je w połowie długości zauszników. Odkładając je na twardą powierzchnię szkła nie mogą stykać się z podłożeń, ponieważ może to spowodować powstanie rys na ich powierzchni. Najlepszym rozwiązaniem jest obrócenie ich tak, aby górna część okularów leżała na płaskiej powierzchni. Sztywny futerał pomoże przechowywać okulary wraz z innymi przedmiotami np. w damskiej torebce. Aby okulary korekcyjne Ray Ban długo zachowały swój wspaniały wygląd, nie powinno narażać się ich na działanie wysokich i niskich temperatur, ponieważ szkodzą materiałom, z których wykonane są zarówno oprawki, jak i szkła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *