Wiosenna Adrenalina

Buty Brooks

Zbliża się wiosna, czas, kiedy wypadałoby zrobić coś dla lepszego samopoczucia i figury. Najbardziej naturalną formą aktywności fizycznej dla człowieka jest chód lub bieg. By wykorzystać w pełni dobrodziejstwa natury, warto pomyśleć o właściwym obuwiu sportowym.

Ważne testy

Do wybierania butów powinniśmy się właściwie przygotować. Dobrze jest samodzielnie wykonać kilka testów. Stań przed lustrem w półprzysiadzie i zaobserwuj swoje kostki. Jeśli nie pochylają się w żadną ze stron w płaszczyźnie na boki, mamy do czynienia ze stopą o przetoczeniu naturalnym. Dla biegaczy o naturalnym ustawianiu stopy polecane są buty marki Brooks model Glycerin. Każde odchylenie stopy powoduje, że powinniśmy wybrać buty z podparciem. Dla stopy pronującej, czyli kostka przesunięta do wewnątrz, można polecić Brooksy Adrenaline. Chcąc unaocznić wielkość przesunięcia, odciskamy mokrą stopę na kartce papieru i obserwujemy efekt. Szerokość przewężenia pomiędzy przednią częścią stopy a piętą pokaże, jak duże zmiany zaszły w naszym sposobie chodzenia. Pocieszający jest fakt, że zmiany można zniwelować, nosząc odpowiednie obuwie.
Ważne!!!
Jeśli nie jesteś pewny/a co do ustawienia stóp, najbezpieczniej jest używać butów dla naturalnego przetoczenia stopy. Obuwie z podparciem może spowodować pojawienie się pronacji lub supinacji u stopy naturalnej, lub wzmóc już występującą u stopy z przemieszczeniem.

W butach marki Brooks mamy szansę na idealne dobranie modelu do profilu stopy i rodzaju uprawianej aktywności.

Segmentacja

Brooks posiada własną, niepowtarzalną segmentację.
Neutral- to klasa butów bez wspomagania, uniwersalna i bardzo prosta. Idealna do codziennego treningu, nawet na powierzchniach twardych.
Guidance- posiada niewielkie wsparcie i niską wagę. Trening będzie o wiele łatwiejszy i starty będą udane.
Support- ze znacznym trzymaniem. Polecane dla początkujących biegaczy. Doskonale trzymają stopę przez idealny profil cholewki. Poza tym mają opinię butów niezwykle wytrzymałych.
Competition-klasa butów dla maratończyka. W tej klasie np. Brooks T7 Racer produkowany jest jako uniseks.
Trail-to obuwie do ultra ciężkich biegów. W tej klasie zastosowano Gore-tex, przez co buty są nieprzemakalne.

Nowinki

Brooksy jak skarpety otulają całą stopę, nie pozwalając jej na ruchy boczne. Innowacją podeszwy jest system Toe Flex, czyli nacięcie podeszwy oddzielające duży paluch o reszty, przez co akcentowanie lądowania tzw. „grzebnięcie” nie powoduje dotkliwych kontuzji.
Natomiast system Ideal Heel wymusza na biegaczu prawidłowe lądowanie w okolicy śródstopia, a nie na piecie.

W butach marki Brooks mamy pewność, że trening będzie efektywny i kontuzje z pewnością nas ominą szerokim łukiem. Ludzie biegający w Brooksach cenią sobie wykonanie, użyte materiały i ich kolorystykę.

Buty marki Brooks można znaleźć tu: http://www.runnersclub.pl/pol_m_Buty-do-biegania-Brooks-10143.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *