Jak pozbyć się rozstępów – kilka prostych rad

brzuch

Rozstępy mogą powstać w trakcie ciąży lub po nagłej zmianie masy ciała. Bardzo często są to nieestetycznie wyglądające blizny, którym trudno zaradzić. Są jednak znane sposoby na to, by skutecznie się ich pozbyć. Obecnie medycyna estetyczna jest w stanie zaoferować nam mnóstwo zabiegów estetycznych, które są zupełnie bezinwazyjne. Usuwanie rozstępów może okazać się bardzo proste, jeśli tylko zgłosimy się do odpowiednich i profesjonalnych lekarzy. Oto najbardziej popularne zabiegi, którym poddają się osoby zmagające się z rozstępami.

Laser frakcyjny

Jednym sposobem na usunięcie rozstępów może być laser frakcyjny. Jest on jednak wykorzystywany we wczesnej fazie powstawania rozstępów. Gdy zaczynają się pojawiać na naszym ciele czerwone prążki, to rozpoczyna się proces powstawania rozstępów.

frakcyjny-laser-CO2-zabieg
Usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym. Fot: Esteticon

Chcąc skutecznie im przeciwdziałać, warto już od samego początku skorzystać z usług profesjonalistów. By móc zlikwidować wczesne rozstępy, należy przede wszystkim przerwać włókna kolagenu oraz elastyny. Należy więc działać na obydwa jednocześnie. Usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym zaczyna się więc od stymulacji kolagenu, gdy będzie on już odbudowany rozpoczyna się działanie na kolor, do czego wykorzystywane jest laser naczyniowy. Można także wykonywać te dwa procesy jednocześnie, wówczas efekt będzie taki sam.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Ta metoda jest zazwyczaj wykorzystywana w przypadku usuwania starych rozstępów. Jeszcze o niedawna usuwanie blizn zanikowych było niemożliwe. Jednak postęp techniczny sprawił, że takie dziedziny jak medycyna estetyczna znacznie się rozwinęła. Metoda ta polega głównie na nakłuwaniu skóry aż do głębokości trzech i pół milimetra. Głowica sprzętu wyposażona została w dwadzieścia pięć mikroigieł, które to podczas wykonywania zabiegu podgrzewane są jednocześnie.

Usuwanie rozstępów stało się dużo prostsze dzięki tej technice. W chwili wkłuwania emitowana jest wiązka fal radiowych, która sprawia, że skóra ogrzewana jest na całej długości igły. Jest to bardzo silny termiczny oraz mechaniczny bodziec, który ma za zadanie pobudzić fibroblasty do produkcji. Wówczas powstaje nowa elastyna oraz kolagen. Bardzo istotne jest również to, że technika RF mikroigłowa działanie dokładnie w miejscu rozstępów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że usuwane rozstępy znikną bez śladu, a skóra wokół nich pozostanie nienaruszona. Włókna skręcają się oraz zagęszczają i w ten sposób powstają między nimi nowe wiązania. Dzięki temu rozstępy zaczynają się wypełniać, a ich widoczność stopniowo zmniejsza się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *