Rozwiązanie dla sklepów

regał magazynowy

Wiele osób, korzystających na co dzień z usług sklepów, nie zdaje sobie sprawy z tego, że na ich tyłach znajdują się magazyny, które mieszczą spore ilości towaru. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju i wielkości konkretnego sklepu. Jeżeli mowa o niewielkich sklepikach osiedlowych, najczęściej spożywczych, nie można tu mówić o magazynach. Zazwyczaj cały posiadany towar znajduje się na półkach sklepowych i klienci mają do niego bezpośredni dostęp na co pozwala odpowiedni regał magazynowy.

regał magazynowy do sklepuJeżeli mowa już o większych sklepach, te nie potrafią sobie poradzić bez dużych magazynów. W przypadku sklepów spożywczych, często pojawiają się również chłodnie, w których przechowuje się żywność, która wymaga odpowiednich warunków temperaturowych. Najczęściej są to po prostu osobne pomieszczenia, które muszą być zamknięte. W przypadku innej żywności znajduje się ona po prostu na regałach. Zazwyczaj taki regał magazynowy ma swój maksymalny udźwig i należy tego pilnować. Co prawda, są to metalowe i dość wytrzymałe meble, jednakże zbyt duży nacisk masy jest niebezpieczny. Warto na to zwracać uwagę, ponieważ można stracić sporo towaru.

Sklepy z artykułami RTV i AGD najczęściej swoje sprzęty przechowują na paletach, lub jeżeli są to mniejsze rzeczy, również na regałach. Ogromne sprzęty, jak lodówki, czy pralki, są dodatkowo bezpiecznie opakowane i często ustawiane tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Dlatego też, często w dużych marketach, na stanowiskach magazynierów, zatrudnia się osoby, które mają uprawnienia do korzystania z wózków widłowych. Żaden człowiek nie byłby w stanie samodzielnie przenosić tak ciężkich sprzętów o dużych gabarytach. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w wielu sklepach, meblowych i ze sprzętem, magazyny są znacznie większe, niż sama hala sklepowa. Dlatego też, klient często nie może samodzielnie wziąć konkretnego zakupu i spakować go na wózek. Konieczna jest wizyta w magazynie i dopiero wówczas, otrzymuje się swój zakup.

Przestrzeń magazynowa zajmuje sporo miejsca i musi być ona oczywiście dokładnie rozplanowana i opisana, aby nie szukać konkretnego towaru godzinami. Magazynierzy doskonale zdają sobie sprawę, na którym regale i pod którym numerem, czego mają szukać. Dzięki temu, wszystko działa bardzo sprawnie. Również przy wyładowywaniu produktów na taki regał magazynowy już w sklepie, można to zrobić szybko, nie tracąc przy tym czasu, ani energii. Okazuje się, że praca magazyniera jest w Polsce bardzo ceniona i całkiem przyzwoicie się za nią płaci. Dlatego, wiele osób decyduje się na kursy uprawniające do pracy właśnie w magazynach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *