Biznes w IT.

Własny biznes to pragnienie wielu z nas. A kto nie ma dość siedzenia na etacie, pod kontrolą przełożonych? Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zrezygnowanie z takiej pracy. O brak pracy nie muszą martwić się współcześnie informatycy. To profesja, która rozwija się obecnie w bardzo szybkim tempie. W dobie komputerów i nowoczesnych technologii to pewny zawód.

Świetnym biznesem dla dobrego informatyka jest outsorcing IT. Obecnie większa część firm wymaga obsługi informatycznej, a korzystanie z pomocy firmy zewnętrznej w tej kwestii stało się niezwykle popularne, bo opłacalne. Outsorcing jest szansą na dość pewny biznes dla informatyków, z kolei dla firm możliwość zmniejszenia kosztów obsługi IT. A co to jest tak właściwie outsorcing? To zlecanie różnego typu zadań firmom zewnętrznym, które specjalizują się w konkretnej branży np. firmy informatyczne, agencje reklamowe, firmy sprzątające i wiele innych.

Outsorcing dla informatyka to dobry sposób na zwiększenie swojego dochodu. Nie wiąże się to z  etatem w jednej firmie, co daje możliwość posiadania tylu klientów, ile będzie w stanie obsłużyć. Średnie stawki za obsługę pojedynczej firmy to  ponad 2 tysiące złotych. Jeśli pomnożymy to razy ilość firmy jakie będzie się obsługiwać, daje to pewny zysk.

Czym zajmują się tacy „informatycy na swoim”? Zależnie od potrzeb klienta: instalacja oprogramowania dla pracowników, ochrony antywirusowej, tworzenie nowych aplikacji, ochrona danych firmy i wiele innych.

Aby wejść do takiego biznesu trzeba po pierwsze być informatykiem. Warto pamiętać, że niekoniecznie z papierkiem potwierdzającym ukończenie wyższej uczelni. Tutaj liczy się to co umiesz i doświadczenie. Oczywiście jakieś dobre certyfikaty będą przydatne, jednak nie konieczne. Mile widziane referencje od poprzednich pracodawców. W tym przypadku konieczne będzie założenie własnej działalności gospodarczej, a potem znalezienie chętnych do współpracy firm zainteresowanych twoją obsługą. Nie będzie to trudne, gdyż w dzisiejszych czasach firmy minimalizują koszty, likwidują etaty i chętnie przyjmą specjalistów bez umowy o pracę. Informatykowi trzeba zapłacić, lecz opłata rachunku albo faktury dla niego będzie znacznie mniej kosztowna niżeli utrzymywanie etatu i świadczeń jakie z tego tytułu wynikają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *