Co to są Bum Bum Rurki?

bum bum rurki

Bum bum rurki to obecnie jedna z najbardziej popularnych zabaw edukacyjnych dla dzieci, rodziców i nauczycieli muzyki z całego świata. Ta gra daje możliwość zajęcia sobie wolnego czasu zarówno samodzielnie, jak tez w grupie. W Polsce tę grę określa się, jako Bum Bum Rurki, natomiast za granicą nazywa się ją: Boomwhackers.

Bum Bum Rurki wynalazł Craig Ramsell, który w 1995 roku po raz pierwszy wyprodukował plastikowe rury z recyklingu. Zwrócił on szczególną uwagę na ich potencjał muzyczny. Z czasem zaczął eksperymentować z różnymi rozmiarami tub oraz materiałami, z których były one wytwarzane. Pedagodzy oraz psycholodzy twierdzą, że muzykowanie za pomocą kolorowych rurek jest doskonałym wstępem do nauki gry na innych instrumentach. Te elementy rurek doskonale sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki, na przykład: rytmu, harmonii bądź melodii. Bum Bum Rurki wykonane są z bezpiecznego tworzywa, dzięki czemu nawet najmniejsze dzieci swobodnie mogą się tym bawić. Wszystkie elementy są lekkie i dokładnie nastrojone, a ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Są one idealną pomocą podczas nauki rytmu.

Granie na tych instrumentach polega na uderzaniu nimi w dowolną powierzchnię, na przykład ławkę, krzesło, kolano albo wnętrze dłoni. Po uderzeniu w te elementy kolorowe rurki wydobywają określone i harmonijne dźwięki. Te rurki można też używać, jako cymbałki, grając pałeczkami. Ta zabawa edukacyjna oferuje szeroką gamę zestawów Diatonicznych, Chromatycznych oraz Basowych, a także rożne dodatkowe akcesoria, które umożliwiają rozbudowę instrumentu w zależności od stopnia zaawansowania oraz potrzeb kompozycji. Bum Bum Rurki jest doskonałą grą zespołową, dlatego można w nią grać z rodziną lub grupą znajomych. Możliwości tworzenia muzyki są w przypadku tej gry nieograniczone, dzięki czemu każdy może wykazać się swoją kreatywnością. Niezwykle ciekawe jest to, że gra bardzo często wykorzystywana jest prze światowych artystów performance, a także nowoczesne grupy muzyczne, jako jeden z elementów spektaklu. Oprócz tego elementy gry stały się niezwykle popularnym narzędziem uzupełniającym imprezy integracyjne oraz festiwalowe.

Bum Bum Rurki już od ponad 20 lat rozbrzmiewa na całym świecie. Jest to gra, która bardzo podoba się dzieciom oraz dorosłym. Dzięki tej zabawie można odkryć swoje możliwości muzyczne, a przy tym można się świetnie bawić. Ta gra ma rożne zestawy i różne są też ich ceny, jednak cały komplet można kupić za około 300 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *