Jakie wycieraczki kupić?

Wycieraczki Bosch AeroTwin

Wydaje się, że kupno wycieraczek to bardzo prosta sprawa – wystarczy dobrać odpowiednie wycieraczki do auta bądź wziąć jakieś uniwersalne i gotowe. Tymczasem sprawa wcale nie jest taka prosta i można popełnić tutaj niemały błąd, a nawet zepsuć sobie szybę. Jak więc kupić dobre wycieraczki? Czym się kierować podczas wyboru? Jakie w ogóle mamy możliwości? Dzisiaj istnieje bardzo wiele różnych wycieraczek, nie poleca się kupowania tych uniwersalnych i tanich bo i ta wrócimy za jakiś czas do sklepu gdzie będziemy szukać już naprawdę dobrej jakości wycieraczek. Jednym z polecanych marek są wycieraczki bosch aerotwin czyli wycieraczki aerodynamiczne. Czy rzeczywiście wycieraczki bosch aerotwin są warte uwagi? A może warto kupić inne?

Wszystko zależy od sytuacji, potrzeb i samochodu jaki posiadamy. Zacznijmy od tego, że przede wszystkim wycieraczki muszą być sprawne, bez względu na to czy są to wycieraczki bosch aerotwin czy innej firmy. Zużyte piórka w wycieraczce, bo to ona są głównym winowajcą mogą nie tylko spowodować, że podróż w trudnych warunkach stanie się koszmarem bądź będzie całkowicie niemożliwa, ale może się okazać również, że piórko oderwie się i na szybie pozostanie plastik, który zniszczy ją jednym ruchem, pozostawiając niemożliwe do usunięci rysy, które również będą nam przeszkadzały w czasie jazdy. Dlatego wybór wycieraczek i dbałość o ich dobry stan ma tak duże znaczenie.

Wycieraczki dzisiaj dzielą się na dwa główne typy, pierwszy to klasyczne wycieraczki a drugie to płaskie, aerodynamiczne, właśnie wspomniane wyżej wycieraczki bosch aerotwin. Czym jednak się one różnią i w jakim wypadku warto zakupić konkretny rodzaj, jeden z tych dwóch? Otóż aby odpowiedzieć na to pytanie należy wyjaśnić czym są wycieraczki klasyczne a czym płaskie. Zacznijmy od klasycznych – jak sama nazwa wskazuje są to tradycyjne wycieraczki, których budowa oparta jest na sprawdzonych od lat rozwiązaniach. Część gumowa osadzona jest na szkielecie metalowym, który jednocześnie jest potrzebnym w tym wypadku systemem dociskowym. Nieco inaczej jest przypadku wycieraczek bosch aerotwin płaskich, które określa się bardzo często mianem bezprzegubowych bądź po prostu mówi się na nie „banany”. Wszystko z powodu ich aerodynamicznego kształty. W Tym wypadku pióra nie znajdują się w ramie, ale są bezpośrednio przymocowane do ramienia wycieraczki. Wykonane są z bardzo fajnego, sprężystego materiału i nie wymagają docisku. Które jednak są lepsze? Na to pytanie ta naprawdę trudno odpowiedzieć, bowiem ilu ludzi tyle opinii. Jedno preferują bosch aerotwin inni klasyczne wycieraczki, wiele zależy od warunków atmosferycznych. Na przykład płaskie są lepsze w czasie mrozów. Każdy musi po prostu sprawdzić je sam i ocenić ich działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *