Maty akustyczne

Maty akustyczne

Maty akustyczne możemy nazwać materiałami wygłuszającymi, które to w tej kwestii są niemal niezastąpione. Ich przeznaczenie jest bardzo duże, a skuteczność niezwykle wysoka. Możemy tu rozróżnić kilka typów takich mat, które to różnią się zarówno materiałami użytymi do tłumienia, jak i ich efektywnością. I tak w zależności od tego, z jaką to matą mamy do czynienia możemy mówić o tych, które to dobrze przylegają do powierzchni w wyniku procesu jakim jest podgrzewanie, oraz te, które to takiego rozwiązania nie przewidują. W przypadku mat akustycznych bez konieczności podgrzewania mówimy o łatwiejszym montażu i często też mamy tutaj dwa rodzaje takich mat. Jedne z nich montuje się do określonej płaszczyzny wykorzystując odpowiedni klej, inne natomiast możemy określić mianem mat samoprzylepnych.

Warto zatem przybliżyć temat płaszczyzn, do których to ten wspomniany „wygłuszacz” jest stosowany. Przede wszystkim mówimy tutaj o pojazdach, w tym głownie samochodach. Najczęściej chodzi tutaj o montaż takiej maty w drzwiach auta, choć nie można tez wykluczyć, że i inne okolice drzwi są tutaj brane pod uwagę, tak by jak najbardziej wygłuszyć pojazd. Wówczas to eliminujemy przedostawanie się do samochodu zbyt natężonego dźwięku z zewnątrz, a i ten panujący w pojeździe (muzyka lecąca z głośników, warkot silnika) nie wydostają się poza auto, czy może raczej emisja hałasu w obu przypadkach jest tu znacznie zminimalizowana. To jednak nie jedyny przykład zastosowania takich mat, o czym doskonale uświadomią nas informacje na temat mat akustycznych, kiedy to odwiedzimy internetowy sklep bitmat.pl. Wiadomym jest. Że każdy sklep podaje nam jak najwięcej wiadomości na temat oferowanego asortymentu.

Tu dowiemy się o tym, że maty wygłuszające, będące też materiałami izolacyjnymi, antykorozyjnymi wykorzystywane są we wszelkiego rodzaju maszynach i urządzeniach przemysłowych, które to powodują niejednokrotnie ogromny poziom hałasu. Możemy tutaj powiedzieć coś na temat pianek poliuretanowych, które to charakteryzuje wysoka absorpcja fal dźwiękowych, co tez skutecznie redukuje hałas ścian kapsuł, obudów, czy komór w najróżniejszych głośno pracujących urządzeniach. Tu zaletą takich mat akustycznych jest możliwość wszelkiego ich dopasowywania, tak wymiarami, jak i kształtami. Niekiedy tez mówimy o przytwierdzaniu dwóch warstw takiej maty wygłuszającej dla bardziej skutecznego rezultatu. W przypadku wspomnianego tu sklepu bez wątpienia możemy być uświadomieni jak wiele typów mat akustycznych mamy do wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *