Jak skutecznie chronić się przed upałem?

chusta

Lato zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim ogromne upały. Jak powszechnie wiadomo, jest to bardzo wykończający okres dla naszego organizmu. Musimy pamiętać o tym, że nasze ciało będzie stale narażone na przegrzanie i nawet udary. Wiąże się to z bardzo poważnymi konsekwencjami, których skutki mogą być przewlekłe, nawet na długie lata. Udar to nic innego jak przegrzanie głowy i karku, które prowadzi do silnych bólów głowy oraz wymiotów.

Nie powinniśmy lekceważyć objawów udaru, gdyż może on doprowadzić do kalectwa, a nawet do śmierci. Dbając o nasze bezpieczeństwo powinniśmy wiedzieć, jak skutecznie bronić się przed upałem.

Chusta najlepszą ochroną

chustaJednym ze sposobów jest zakładanie odpowiedniej ochrony na głowę. Chusta(np. http://buff.pl/) może bezpośrednio zatrzymać promienie słoneczne, dochodzące do naszej głowy, a co za tym idzie obniżyć temperaturę głowy i całego ciała. W sklepach możemy znaleźć różnego tego typu nakrycia głowy. Jedną z nowości są chusty z daszkiem. Zakłada się je przede wszystkim małym dzieciom, tak aby słońce nie dochodziło do nich twarzy. Skóra małych dzieci jest o wiele bardziej narażona na promienie słoneczne, niżeli skóra dorosłego człowieka, dlatego tak ważna jest ochrona twarzy. Istotny jest także odpowiedni dobór koloru chusty. Jak wiadomo ciemne kolory to nic dobrego na lato, gdyż takie kolory przyciągają najbardziej słońce i może się tak skończyć, ze nasza głowa nie jest w ogóle chroniona przez słońcem. Chusta dla dzieci powinna być jasna, najlepiej biała, aby odbijała promienie słoneczne. Powinniśmy także zwrócić uwagę na materiał z którego jest wykonana. Najlepiej jest wybrać chustę z bawełny, która będzie w pełni przewiewna. Z taką ochroną, nasze dziecko będzie w pełni bezpieczne tego lata.

Nie tylko dzieci

Warto również pamiętać o ochronie dla osób starszych. Są oni szczególnie narażeni na omdlenia i utratę przytomności, właśnie z powodu panujących upałów. Należy ich wtedy ubezpieczyć w odpowiednie nakrycie głowy. Odpowiedni kapelusz, najlepiej słomkowy, będzie odbijał promienie słoneczne i zabezpieczy przed przegrzaniem organizmu. Obecnie mamy szeroki wybór kapeluszy, w różnych wzorach i kolorach. Oczywiście należy wybrać ten, który ma dość szeroki rant. Dodatkowo warto wybierać, jak w przypadku dzieci, jasne i delikatne kolory. Z takim kapeluszem, starsze osoby mogą być bezpieczne, przed niebezpiecznymi skutkami napromieniowania głowy oraz twarzy. Warto zainwestować w taką ochronę, bo ludzie w podeszłym wieku, często nie zwracają uwagi na tak ważny szczegół, jakim jest zabezpieczenie przed upałami.

Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze i nakryciu głowy latem, gdyż ryzyko chorób, takich jak udar słoneczny jest niezwykle wysokie przy tak uciążliwych temperaturach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *