Smartfony na różne wymagania

Nokia Lumia 640

Telefony Nokia pojawiły się na polskim rynku w latach 90-tych i błyskawicznie zdobyły sobie sympatię użytkowników. Na pewno dzięki nowoczesnemu designowi, ale przede wszystkim intuicyjnej obsłudze, która zdecydowanie ułatwiała zapoznanie się z nowymi funkcjami telefonu.

Nokia został założona już w XIX wieku w Finlandii, ale produkcją sprzętu elektronicznego zajęła się dopiero w latach 60’ XX wieku. W 2013 roku najwięcej telefonów tej marki sprzedane zostało w krajach azjatyckich, a na drugim miejscu znalazła się Europa. Najmniej posiadaczy Nokii jest wśród mieszkańców Ameryki Północnej (tam rynek zagarnęły rodzime marki). Przyjmuje się, że fińska marka miała w 2013 roku w swoim ręku około 35-40 procent całego rynku telefonów komórkowych.

Szybki postęp technologiczny zmusił markę do produkcji także telefonów z ekranami dotykowymi. Nokia Lumia to jedna z serii, która została szczególnie dobrze przyjęta przez użytkowników. Najprostsze modele z serii nie mają wiele dodatków, ale dzięki temu ich cena jest bardzo przystępna (choćby Nokia Lumia 520, która jest wybierana przez użytkowników szukających przede wszystkim dobrego telefonu z dodatkowymi funkcjami za przystępną cenę). Dla bardziej wymagających powstały modele zaawansowane, czego przykładem jest Lumia 800, która posiada dużo wbudowanych aplikacji. Telefon jest wykonany z tworzywa sztucznego, które zapewnia obudowie długą żywotność i wytrzymałość. Użytkownicy Nokii Lumia często zwracają uwagę na wygląd telefonów tej serii. Nie da się nie zauważyć, że smartfony wyróżniają się świetnym designem, a przy tym są estetycznie wykonane. W nieco droższych modelach szybki ekranów są pokryte dodatkową warstwą, która dobrze chroni ekran przed uszkodzeniami mechanicznymi. To cenny dodatek dla tych, którzy użytkują telefon bardzo intensywnie i miewają drobne wypadki.

Najnowocześniejsze urządzenia w serii Nokii Lumia to phablety- czyli smartfony, których ekran ma przekątną sześciu cali. Jest to więcej niż posiada standardowy smartfon, ale mniej niż tablet. Phablety zachwycą każdego miłośnika gadżetów, ponieważ są wyposażone w bardzo dużą ilość ciekawych aplikacji- w tym mapy, nawigacje, dziennik podróży, Office i wiele innych. Jest to urządzenie, które łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesność. Ogromnym plusem tego modelu Nokii Lumia jest wbudowany aparat, który wykonuje świetne zdjęcia i filmy (szczególną uwagę zwracają na to wszyscy vlogerzy, których filmy muszą posiadać wysoką jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *