Nie chcesz podjąć współpracy z biurem księgowym? Sprawdź jakie poniesiesz koszty

Usługi księgowe

Współpraca z biurem księgowym to niezwykle istotny aspekt prowadzenia nowoczesnego przedsiębiorstwa. W ten sposób oszczędzamy nasze pieniądze, czas i siły – by następnie przeznaczyć je na rozwój naszej firmy. Ok, jeśli chodzi o tą tematykę dużo mówi się o pieniądzach. Każdy pisze, jakie to oszczędności niosą ze sobą usługi księgowe i profesjonalna obsługa prawna. Spróbujemy podejść do tematu nieco inaczej i wymienić koszty, jakie trzeba ponieść jeśli tej współpracy się nie nawiąże. Oto one:

1. Konieczność zakupu większej ilości artykułów biurowych. Nie chodzi wyłącznie o papier i tusz do drukarek, Trzeba kupić również samą drukarkę, komputer, routery, masę przewodów – jednym słowem wszystko co jest nam potrzebne do stworzenia zaawansowanej technicznie komórki księgowej. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że nasza firma wcale taka duża nie jest, koszty te mogą po prostu zjeść dużą część naszego zysku nie przynosząc jednocześnie jakiegokolwiek dochodu.

Obsługa prawna2., Jeśli chcemy sami dla siebie prowadzić usługi księgowe i obsługę prawną, konieczne jest zatrudnienie odpowiedniej liczby pracowników. Dobry księgowy, to miesięczny koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Oczywiście możemy „pójść po kosztach” ale jaką mamy wtedy pewność że zatrudniony przez nas pracownik będzie dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków? Chodzi tu przecież o decyzje, od których zależy majątek i bytność naszej firmy. Ponadto, zatrudniona przez nas osoba musi umieć wybronić się i naszą firmę w trakcie np kontroli ZUS, czy Urzędu Skarbowego.

3, Brak „opieki prawnej i księgowej” to również większy podatek dochodowy. Korzystanie z usług biura rachunkowego, to przecież korzystanie z usługi, za którą należy się normalna płaca. Jest ona ujęta jako koszt, więc nietrudno domyślić się że w ten sposób zmniejszamy nasz dochód a tym samym – podatek dochodowy płacony na rzecz Urzędu Skarbowego.

4. No i oczywiście – kary. Jeśli nie współpracujesz z biurem księgowym, musisz liczyć się z błędami. Popełnienie ich wiąże się z ogromnymi kosztami – rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Tymczasem biuro księgowe, posiada własną polisę OC, z której wypłaca się nam równowartość utraconego na wskutek błędu księgowego majątku.

Podsumowując, prowadzenie „własnej” księgowości może być o wiele bardziej kosztowne niż decydowanie się na współpracę z biurem księgowym, takim jak na przykład Business-Care.pl. Czy warto wyrzucać w błoto aż tyle pieniędzy? Przecież można by je przeznaczyć na rozwój firmy albo po prostu na – codzienne przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *