Sukces filmu reklamowego – co jest niezbędne?

Reklama

Dobry film reklamowy może być świetnym sposobem na promowanie swoich usług czy produktów, szczególnie jeśli chodzi o wyświetlanie go w telewizji. Aby jednak można było mówić o sukcesie, który taki spot odniesie, niezbędne jest nie tylko stworzenie go w odpowiedni sposób, ale również właściwe dobranie godzin i miejsc, gdzie będzie wyświetlany. Co więc jest niezbędne, aby spot reklamowy mógł być dobrym rozwiązaniem dla promocji?

Przede wszystkim, należy mieć dobry pomysł. Każda usługa czy produkt kierowane są do określonej grupy docelowej – i w tym zakresie trzeba wybrać taki sposób promocji, których dokładnie do tej grupy dotrze. W tym zakresie filmy reklamowe powinny być skoncentrowane na dotarciu do konkretnych odbiorców, a nie odbiorców ogółem – wówczas możliwa jest większa skuteczność reklamy w ogólnym rozrachunku. Co więcej, nakierowanie na konkretnych odbiorców daje również twórcy do ręki określony oręż, którym może zawalczyć o zainteresowanie potencjalnych klientów. Inaczej przygotowuje się filmy reklamowe kierowane do ludzi sukcesu, którzy skupiają się na profesjonalizmie, dorobku i renomie, a inaczej do nastolatków, którzy lubią kolory, modną muzykę czy szalone imprezy.

Kolejną sprawą jest zadbanie o właściwy budżet filmu reklamowego. Oczywiście, da się nagrać ciekawy i atrakcyjny spot bez dużych środków, jednak zasadniczo marka, która chce nie tylko sprzedać produkty, ale i kształtować swój wizerunek, powinna zadbać o zamrożenie odpowiednich środków na ten właśnie cel. Spot reklamowy może być świetną formą promocji, o ile stworzony jest profesjonalnie. Niekoniecznie oznacza to wynajmowanie całego planu filmowego – czasami wystarczy pomyśleć w sposób nowoczesny i wynająć czy kupić np. drona z kamerą, który nagra na świeżym powietrzu świetne ujęcia zarówno z wysoka, jak również z naszego poziomu. Takie myślenie rozwojowe dobrze zrobi zarówno firmie, jak i samej promocji. Trzeba przy tym pamiętać, że filmy reklamowe muszą być stworzone dla ludzi, dlatego należy mniej patrzeć na to, co podoba się nam, a więcej na to, co może spodobać się innym ludziom. Zwłaszcza, jeśli zwykle mamy kontrowersyjne pomysły. Pieniądze trzeba wydać również na wykupienie czasu antenowego, chyba że puszczamy reklamy w internecie.

I ostatnia z kwestii – kontrowersja. Mówi się, że najlepiej zapamiętywane są te filmy, które oburzają czy śmieszą. Nie należy jednak w żadną stronę przesadzić, bo obrazoburcze filmy reklamowe mogą trwale zrazić do marki, podobnie zresztą jak reklamy urągające poziomowi intelektualnemu odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *