Szklane wazony – przeżytek czy praktyczna ozdoba?

szklane wazony

Istnieje wiele ozdób, które uważane są dziś za przeżytek; z pewnością należą do nich rozmaite figurki, jeszcze kilkanaście lat temu chętnie stawiane na meblach. Niektóre ozdoby są jednak na tyle praktyczne, że nadal je użytkujemy we wnętrzach naszych domów czy mieszkań, ale jednocześnie niejednokrotnie mamy spore problemy z odpowiednich ich doborem do naszych potrzeb i estetyki wnętrza.

Bardzo często do takich produktów należą również szklane wazony, które w domach polskich pojawiały się od wielu lat pod różnymi postaciami. Również dziś przyjmują rozmaite formy, dlatego istotne jest, aby dobrze je dobrać do wyposażenia wnętrza oraz zadbać o to, aby prezentowały się elegancko i były przy tym jak najbardziej estetyczne oraz funkcjonalne.  Szeroki wybór szklanych wazonów znajdą Państwo na stronie http://www.szklanewazony.pl

Gładkie i przezroczyste

Podstawowym rodzajem szklanych wazonów są te wazony, które wykonano ze szkła czystego, tzn. bez dodatków kolorów. Są one zwykle przezroczyste, a dzięki temu sprawdzą się w praktycznie każdym rodzaju wnętrza. Będą nie tylko stanowić świetną ozdobę same w sobie, ale również mogą przydać się do ustawienia kwiatów czy innego rodzaju dekoracji. Te szersze czy w formie kuli świetnie sprawdzą się jako miejsce do umieszczenia kolorowego żwirku i zasadzenia np. kaktusów czy sukulentów. Będą jednak również dobre na szklane kulki czy po prostu ładną świeczkę.

szklane wazony

Z dodatkami barwnymi

Niektóre szklane wazony robione są w kolorze albo z dodatkiem charakterystycznych barw. Warto przy tym pamiętać, że w każdym z tych przypadków sprawdzają się jako ciekawa ozdoba – kolor możemy dobrać tak, aby pasował np. do naszego wystroju wnętrza. Do wyboru mamy dwa rozwiązania: kolorowe szklane wazony ze szkła nieprzezroczystego albo częściowo przejrzystego, które będą same w sobie ciekawą ozdobą, albo wazony ozdobione jedynie dodatkami w kolorze. Te ostatnie dobrze sprawdzą się z innymi, zbliżonymi kolorystyką ozdobami, aby pobudzić nieco wnętrze i dodać mu energii, zwłaszcza przy dość stonowanym kolorze ścian czy mebli.

Jaki kształt?

Wiele zależy również od tego, jaki kształt wazonów wybierzemy. A wybór jest ogromny, poczynając od tego, że szklane wazony mogą mieć cienkie albo grube dno, które już wiele mówi o ich wyrazie; te pierwsze będą bardzo delikatne i świetne do lekkiego wnętrza, zaś te drugie sprawdzą się w typowym, klasycznym stylu. Wysokie wazony będą lepsze tam, gdzie chcemy wnętrze optycznie powiększyć i podnieść nieco sufit. Z kolei te obłe czy w nieregularnych kształtach świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach typowo nowoczesnych, w których stawiamy na styl awangardowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *