Torebki damskie w wydaniu wege

torebki damskie

Prawdziwe skóry i futra? Zapomnij! Torebki damskie z materiałów pochodzenia zwierzęcego przechodzą do lamusa, dzięki głośnym protestom pro zwierzęcych organizacji. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi tragedii wyrządzanej zwierzętom przez świat mody, więc coraz chętniej wybierają ubrania i dodatki niesplamione krwią niewinnych stworzeń.

Skóra ekologiczna

Produkowana bez cierpienia zwierząt, wytrzymała i łatwo poddająca się obróbce, ekoskóra już od lat okazuje się być idealnym zamiennikiem prawdziwej skóry. Znalazła swe uznanie w przemyśle meblarskim, medycznym, samochodowym, a także w ubraniach i galanterii. Minęły już czasy, gdy wykonanie z niej torebki damskie były synonimem kiczu i najczęściej utożsamiano je z tanimi podróbkami znanych marek. Wprawdzie nadal można znaleźć torebki z ekoskóry na najniższych półkach sklepowych, ale coraz więcej projektantów również decyduje się na wybór akurat tego materiału. Przykładami chociażby mogą być Louis Vuitton czy Stella McCartney, której torebki pokochały międzynarodowe gwiazdy.

Poliuretan

Nie będziemy się dokładnie rozpisywać o surowcach, reakcjach chemicznych, stabilizatorach i całej reszcie słownictwa znanego z lekcji chemii. To wszystko brzmi przerażająco i nie kojarzy się z ekologią, a jest całkiem przeciwnie. PU, czyli poliuretan, jest wprawdzie tworzywem sztucznym, ale całkiem bezpiecznym i pozbawionym toksyn w przeciwieństwie do bardziej rozpowszechnionego PVC. Poliuretan wykorzystuje się chętnie w tapicerstwie, powleka się nim także torebki damski z ekoskóry, jednak niektórzy projektanci poszli o krok dalej. Wegańska marka Alexandra K wykonuje swe wyjątkowe torebki wyłącznie z tego materiału.

Włókna z.. ananasa?

Tak! Producenci ubrań i dodatków wyszukują coraz to nowe, przyjazne środowisku i zwierzętom materiały. Na Filipinach już od od wieków wykorzystuje się wysuszone włókna liści ananasów w produkcji tradycyjnych ubrań Barong Tagalog, a od pewnego czasu także i reszta świata zaczęła dostrzegać zalety tego specyficznego materiału. Polska marka PIÑANA BAG szyjąc swoje torebki damskie postawiła właśnie na ananasy. Poddane obróbce włókna swoją fakturą do złudzenia przypominają matową skórę -stanowią więc idealny, całkiem ekologiczny zamiennik, przy którego powstawaniu nie cierpią zwierzęta. Dodatkową zaletą jest niezwykła wytrzymałość tego materiału, więc ananasowe torebki damskie są w stanie cieszyć swe właścicielki przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *