Moda w rockowym stylu

Wśród miłośników cięższej muzyki, przedstawicieli rozmaitych subkultur, rozwija się coś, co można nazwać modą alternatywną. Trend ten szczególnie popularny stał się w ostatnich latach, kiedy za sprawą rozwoju Internetu i dalszej ekspansji pozostałych mediów, coraz bardziej rozpowszechniły się wizerunki muzycznych idoli, lansujących specyficzny styl ubioru i zachowania. Miłośnicy muzyki punkowej, różnych gatunków rocka i pozostałych odmian gitarowej, głośnej i ciężkiej muzyki, zaczęli wzorować się na wokalistach i członkach zespołów. Idąc za ich wzorem, kopiowali ten alternatywny styl.

biżuteria srebrnaRock wszedł na salony

Dziewczyny pokochały ciężką, metalową biżuterię srebrną, krzykliwe, prowokacyjne wzory t-shirtów, a ich makijaże zdominowała czerń, ostra czerwień i inne zdecydowane kolory. Podobnie stało się z fryzurami. Panowie również zapuścili nieco dłuższe włosy, przeprosili się z prostownicami, dziewczynom podkradli kredki do oczu i lakiery do paznokci. W ubiorze postawili na modne dodatki, przylegające do ciała materiały i ciemne barwy. Coraz częściej styl ten adaptują także osoby niezwiązane z muzyką. Ubierają się tak gwiazdy filmu, muzyki pop, czy inne osoby związane z mediami. W kobiecych czasopismach mówi się o stylu glam-rockowym, czy inspirowanym punkiem. Rock wszedł na salony. Powszechne stały się też sklepy sprzedające odzież i biżuterię w stylu rockowym.

Co znajdziemy w ich ofercie? Dodatki w ostrym stylu

Dla tych, którzy niekoniecznie chcą nosić na piersiach nadruki czaszek czy loga zespołów rockowych dobrym pomysłem jest wprowadzenie do swoich stylizacji choćby dodatków w tym stylu. Biżuteria rockowa to przede wszystkim biżuteria srebrna. Z czernią, skórą, ćwiekami czy ciężkimi butami złoto nie komponuje się najlepiej. Za to biżuteria srebrna dobrej jakości dodaje im eleganckiego wykończenia i nieco ‘cywilizuje’ ich wydźwięk. Prosta, srebrna bransoleta, naszyjnik z geometrycznym wisiorkiem, czy srebrne kolczyki koła stanowią kropkę nad i rockowej stylizacji.
Jednak dodatki to nie tylko biżuteria – bandany i chustki, czapki, paski, czy wreszcie torby i plecaki również mogą być świetnym uzupełnieniem rockowych stylizacji. I wcale nie muszą występować w jedynie słusznej czerni – odcienie szarości, militarne khaki czy nawet ostra czerwień będą wyglądać równie dobrze i komponować się z resztą stroju. Nie sposób zapomnieć również o bieliźnie – bo i ta została naznaczona rockowym stylem. Skórzane wstawki, połyskujące aksamity, czarna satyna i siateczka, pończochy kabaretki, paski kojarzące się z klimatami BDSM – to wszystko sprawia, że po bieliznę w stylu rockowym chętnie sięgają również osoby niemające nic wspólnego z tą muzyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *