Jak konserwować torby skórzane damskie?

torby skórzane damskie

Poddając torby skórzane damskie obróbce w garbarni, na materiał oddziałuje wiele składników nawilżających, dzięki którym uzyskuje ona odpowiednią elastyczność oraz miękkość. Jednak wraz z upływem czasu, ilość tych substancji ulega zmniejszaniu, stąd też pojawia się konieczność ich uzupełnienia. Dodatkowo poddawanie jej szkodliwym czynnikom, takim jak: słońce, deszcz, mróz czy mechaniczne ścieranie, obowiązek zastosowania działań pielęgnacyjnych jeszcze bardziej uzasadnia.

Aby torby skórzane damskie zawsze wyglądały jak nowe, wymagają systematycznego nawilżania specjalnie przeznaczonymi w tym celu preparatami pielęgnacyjnymi. I nie ma znaczenia, jaka jest pora roku, zarówno podczas słonecznych, jak i deszczowych czy zimowych dni konieczne jest ich konserwowanie. Cała czynność jest niestety żmudna i czasochłonna, ale perspektywa przedłużenia żywotności swojej ulubionej torebki, skutecznie rekompensuje podjęty wysiłek. Regularne stosowanie preparatów zabezpieczających przed wilgocią gwarantuje, że nasza torba skórzana damska zawsze będzie rozkoszować nasze oczy idealnym stanem. Jednak zanim przystąpimy do pracy, należy wybrany środek przetestować w mało widocznym miejscu. W znajdujących się na rynku środkach chemicznych można spotkać wiele różnych substancji, których wpływ na skórę może być rozmaity. Co prawda ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest zazwyczaj niewielkie, nie mniej jednak zawsze warto wykonać wcześniej test, aby utwierdzić się w przekonaniu o bezpieczeństwie zastosowanego na naszą ulubioną torebkę preparatu.

Jeśli torby skórzane damskie wykonane są ze skóry licowej, należy uprzednio oczyścić je z zabrudzeń, przy wykorzystaniu wilgotnej szmatki, pamiętając o tym, aby nie doprowadzić do mocnych przemoczeń. Następnie pozostawić do wyschnięcia, a potem nałożyć na jej powierzchnię zalecaną przez producenta ilość kremu, pasty lub impregnatu do skór licowych. Delikatnie wypolerować przy użyciu miękkiej szmatki.

W przypadku toreb skórzanych damskich wykonanych ze skóry licowej olejowej, zabrudzenia usuwamy szczoteczką albo wilgotną szmatką. Po całkowitym wysuszeniu nakładamy odpowiedni preparat pielęgnacyjny – w tym przypadku najlepiej sprawdzi się środek w sprayu do skór licowych, który posiada umiejętność wnikania przez skórę. Równie dobrze można zastosować profesjonalne oleje do skór olejowych oraz kremy.

Będąc w posiadaniu toreb skórzanych damskich z zamszu, nubuku czy dwoiny, należy wystrzegać się stosowania kremów oraz past. Powstałe zabrudzenia usuwamy wilgotnym płótnem, pozostawiamy do wyschnięcia i ewentualnie nanosimy specjalnie przeznaczony do tego typu skór impregnat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *