Trend na naklejki ścienne

naklejki ścienne
źródło: wally.com.pl

Jednym z najciekawszych trendów w dekoracji wnętrz w ciągu ostatnich lat są naklejki ścienne. To wyjątkowo prosty i szybki sposób na zmianę w całym domu lub jednym wybranym pomieszczeniu. Kiedy brakuje ochoty na uciążliwe malowanie, wynajmowanie ekipy remontowej, albo kiedy w wynajmowanym mieszkaniu nie można samowolnie wprowadzać większych zmian – wszędzie tam sprawdzają się naklejki ścienne.

Bogactwo wzorów i kolorów

Obecnie chyba każdy jest w stanie wybrać takie naklejki, które będą odpowiadały jego gustowi, ale także wielkości ściany i stylowi, w którym urządzona jest reszta pomieszczenia. Osoby, które ciągle nie mogą się zdecydować, ze względu na wielość różnych wzorów i kolorów, mogą zainspirować się tym, co jest obecnie najmodniejsze, najbardziej trendy.
Najczęściej wybieranymi wzorami są z pewnością te florystyczne lub nawiązujące do królestwa zwierząt. Są one dość uniwersalne i podobają się zarówno dorosłym i dzieciom. Jeśli w wystroju wnętrz trzeba postawić na kompromis, dobrym wyjściem będą właśnie naklejki przedstawiające drzewa, pnącza, kwiaty, a także motyle czy ptaki w locie, albo równie modne dmuchawce, czy opadające liście.

Ciekawą propozycją do kuchni, gabinetów czy nad dziecięce biurka są naklejki przedstawiające kalendarze albo tablice czy po prostu ramki.
W salonach popularne są naklejki ścienne przedstawiające meble, lustra, zegary czy całe regały, a także rowery.  Odpowiednio wykorzystane, potrafią dodać wnętrzu przestrzeni, w innym wypadku podkreślą poczucie humory właścicieli.
Inną opcją dla osób, które chcą dodać salonowi wykończenia w stylu glamour, są też naklejki fotograficzne, które przedstawiają portret ulubionego aktora, bohatera, czy choćby postać z kreskówki, w pięknej oprawie.

Słowa na ściany

Równie częstym wyborem są naklejki w postaci liter, słów, czy całych cytatów i złotych myśli.
To idealny sposób na spersonalizowanie wnętrza, nadanie mu bardziej indywidualnego charakteru, podkreślenie osobowości właściciela i wyrażenie siebie również przez zastosowane dekoracje.
Istnieje szereg gotowych wzorów, między innymi proste i popularne przysłowia, a także całe credo dla mieszkańców danego domu czy pokoju. Miłośnicy kina, literatury czy muzyki bez problemu powinni znaleźć także wzory z cytatami z piosenek, filmów czy ulubionych lektur. Istnieje także możliwość stworzenia specjalnej naklejki na zamówienie, która będzie zawierać mniej popularny cytat, albo wręcz słowa jednego z członków rodziny, w oprawie ulubionej czcionki, w wybranym kolorze i dopasowanej do wnętrza wielkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *