Walkera UAVs, czyli markowe drony dla każdego

Walkera UAVs to chińska marka dronów produkowana przez firmę Guangzhou Walkera Technology Co., Ltd. Firma istnieje już ponad 20 lat i cieszy się dużą renomą wśród miłośników bezzałogowych statków powietrznych (ang. unmanned aerial vehicles, w skrócie UAV) oraz modelarstwa RC FPV (ang. Remotely Controlled First Person View). Firma specjalizuje się w produkcji sprzętu hobbystycznego, jednakże niektóre modele z jej katalogu są wykorzystywane także przez chińską armię. Jednym z sukcesów marki jest opracowanie pierwszego ogólnodostępnego hexacoptera (dron z sześcioma śmigłami) o nazwie Ladybird. W katalogu Walkera znajdziemy drony odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników, na każdą kieszeń i do różnych zastosowań.

Najtańszym i najmniejszym hexacopterem w ofercie Walkera jest model QR Y100. Urządzenie posiada wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu może być sterowane przy pomocy tabletu lub smartfonu wyposażonego w system operacyjny iOS lub Android. Specjalna aplikacja iRemote wyświetla na ekranie urządzenia mobilnego obraz z kamery zamontowanej w hexacopterze oraz szereg przycisków umożliwiających sterowanie tym dronem. Alternatywną metodą sterowania jest wykorzystanie wbudowanych w każdy smartfon czy tablet akcelerometrów. W gruncie rzeczy oznacza to, że obracając w rękach telefonem będziemy powodować wykonywanie analogicznych ruchów przez naszego drona. QR Y100 pozwala na robienie zdjęć i nagrywanie filmów w bardzo dobrej jakości. Dzięki żyroskopowi i magnetometrowi dron jest bardzo stabilny i może być uruchamiany nawet w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki zasięgowi 300m trudno go zgubić. Zachowanie bezpieczeństwa zapewniają mu funkcje auto-start, auto-lądowanie i auto-powrót do domu.

Walkera to także drony o bardziej zaawansowanej konstrukcji, które zadowolą wymagających użytkowników i sprawdzą się w zastosowaniach komercyjnych. Taką charakterystykę spełnia na przykład quadcopter Scout X4. Nie ustępuje on łatwością w obsłudze modelowi QR Y100, a równocześnie posiada wiele dodatkowych funkcji. Tryb łatwej orientacji Hyper IOC pozwala na start i lot w dowolnym kierunku niezależnie od położenia wyjściowego. Tryb lotu okrężnego daje nam możliwość automatycznego lotu po okręgu, dzięki czemu można z łatwością uzyskać dokładne ujęcia nagrywanego obiektu z każdej strony. Dołączona do drona platforma sterownicza Ground Station pozwala na dokładne zaprojektowanie lotu od początku do końca. W efekcie Scout X4 może odbywać całkowicie autonomiczne loty. Wreszcie funkcja Follow Me daje możliwość zaprogramowania drona do podążania za przemieszczającą się platformą sterowniczą. Wszystkie te funkcje pozwalają na tworzenie bardzo wysokiej jakości nagrań video. Podczas sterowania ręcznego nigdy nie uzyskamy tak dużej stabilności obrazu.

Przedstawione tu dwa modele ze stajni Walkera to oczywiście tylko wybór z bardzo szerokiej i zróżnicowanej oferty. Nie ulega wątpliwości, że każdy znajdzie w niej maszynę odpowiadającą jego wymaganiom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *