Wszystko o SpongeBob

spongebob gadżety

Nie ma chyba popularniejszej gąbki na świecie, jak Spongebob. Jej uśmiechnięty wizerunek zdobi koszulki, bluzy, w sklepach popularne są czapki Spongebob czy dodatki z jego podobizną.

Wszystko zaczęło się w roku 1999, kiedy to stacja telewizyjna Nickelodeon rozpoczęła nadawanie animowanego serialu SpongeBob Kanciastoporty. Jego produkcja i emisja trwa do dzisiaj, co tylko najlepiej wyraża, jak wielką popularnością cieszy się Spongebob. Serial wyświetlano już 136 krajach, więc można powiedzieć, że postać  Boba jest rozpoznawalna na każdym kontynencie, a w wielu krajach uznawana za kultową, czy wręcz ikoniczną. Wbrew pozorom nie jest to jedynie bajka dla dzieci, ponieważ serial ten zdobył bardzo duże uznanie również u młodzieży i dorosłych.

Kim właściwie jest SpongeBob i dlaczego go kochamy?

spongebob w czapce

Patrząc na postać SpongeBoba, można by pomyśleć, że jest on zwykłą gąbką, jaką używamy do kąpieli. Niektórzy, ze względu na jego żółty kolor i porowatą strukturę mylą go także z… serem szwajcarskim. To jednak pomyłka, o czym wie każdy, kto oglądał choćby jeden odcinek Spongeboba. Akcja tego serialu dzieje się w morzu, pod jego powierzchnią, a Spongebob jest gąbką morską. I to bardzo sympatyczną, zapewne stąd wzięła się jego popularność. Jest on bardzo energiczny i pozytywnie nastawiony do świata i innych istot. Zawsze wesoły, nie zawsze rozgarnięty, często nieco bezmyślny, co kończy się różnymi problemami i perypetiami, którymi dzielnie stawia czoło. Mimo jego wad, jest bardzo oddany pracy oraz przyjaciołom – to prawdziwy ideał lojalnego pracownika i znajomego.

Miejscowość, w której dzieje się akcja serialu to Bikini Dolne. Zamieszkuje ją niewiele ponad 500 mieszkańców, którzy spotykają się między innymi w słynnej restauracji  „Pod Tłustym Krabem”, gdzie pracuje SpongeBob. Oprócz niego, w serialu możemy zobaczyć także tłustą, wesołą rozgwiazdę Patryka, zgorzkniałego kalmara Obłynosa, podwodną wiewiórkę Pysię, oraz Eugeniusza Kraba. Każdy z tej kolorowej kompanii ma w jakiś sposób do czynienia ze Spongebobem.

Gadżety dla fanów SpongeBoba

Ponieważ liczba fanów Spongeboba na świecie jest ogromna i stale rośnie, producenci nie nadążają z tworzeniem i wymyślaniem kolejnych gadżetów dla jego miłośników. Czapki Spongebob, koszulki, figurki, zeszyty z jego wizerunkiem, plecaki – każdy chce mieć uśmiechniętą, wesołą gąbkę blisko siebie. Popularne stały się zwłaszcza wspomniane czapki Spongebob, zwłaszcza w wersji full cap, całe żółte, z uśmiechniętymi oczami i ustami SpongeBoba. Od razu poprawiają humor właścicielom i tym, którzy na nie patrzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *