Wybór odzieży do treningów sportowych

rashguard

Polskie społeczeństwo jest coraz aktywniejsze fizycznie. Duży odsetek osób troszczy się o swoją kondycję fizyczną, wiedząc przy tym, że regularny trening ma niebagatelny wpływ nie tylko na wygląd sylwetki, ale także na stan zdrowia. Niezależnie od wyboru dyscypliny sportowej, odpowiednia odzież odgrywa ważną, jeśli nie najważniejszą rolę. Każdy element stroju powinien spełniać pewne wymogi, dlatego też najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakup ubrań typu rashguard.

Kilka słów o specyfice odzieży

rashguardPopularne rashguardy w większości przypadków szyte są z najwyższej jakości materiałów syntetycznych, których skład jest bezpieczny dla zdrowia i jednocześnie znacznie poprawia wydajność treningów. Oto ich najważniejsze cechy:

  • utrzymywanie prawidłowej temperatury ciała – w czasie wysiłku fizycznego skóra się poci, dlatego bardzo istotne jest ciągłe odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Tylko wtedy można utrzymać poziom ciepłoty ciała na odpowiednim poziomie, zapewniając sobie przy tym dobre samopoczucie.

  • wysoki komfort użytkowania – podczas ćwiczeń nic nie powinno krępować i ograniczać ruchów. Trening jest wówczas mniej wydajny, a uczucie zmęczenia po zakończonych ćwiczeniach znacząco przybiera na sile. Wysokiej jakości rashguard doskonale dopasowuje się do sylwetki pozwalając jednocześnie ćwiczącemu na pełen zakres ruchów.

  • ochrona przed otarciami – sporty walki nierozerwalnie związane są z różnymi kontuzjami i nieprzewidzianymi wypadkami. Dobrej jakości odzież pozwoli zminimalizować ryzyko powstania przykrych i bolesnych otarć, tworząc swoistą „drugą skórę” mającą dużą siłę amortyzacji, co jest ważne także w czasie upadków i towarzyszących im wstrząsów.

Wprawdzie producenci dedykują odzież typu rashguard głównie sportowcom, którzy uprawiają boks, kickboxing czy MMA. W gruncie rzeczy jednak szeroki wybór produktów pozwala na dostosowanie ich również do innych dyscyplin, które wymagają dużego wysiłku fizycznego.

Odzież jest tak samo ważna jak niezbędne do treningów akcesoria. Trenujący zgodnie twierdzą, że inwestując w rashguardy otwierają sobie furtkę do wydajnych ćwiczeń, a tym samym do szybkich efektów ciężkiej pracy. Mogą z nich więc korzystać również cykliści, biegacze oraz narciarze.

Wśród asortymentu producentów oferujących ten typ ubrań sportowych można znaleźć: termoaktywne koszulki z długim i krótkim rękawem, spodnie, legginsy, a nawet bluzy. Produkty znajdą swoje zastosowanie w każdych warunkach, dlatego też można je wykorzystywać zarówno do dyscyplin sportowych uprawianych na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *