Solidne telefony dla każdego

samsung solid

Samsung to grupa, która zrzesza producentów i usługodawców z przeróżnych branż z rynku południowokoreańskiego. W języku koreańskim nazwa ta oznacza „trzy gwiazdy”. Jej korzenie sięgają czasów przedwojennych, bowiem została założona w 1938 roku przez Lee Byung-Chula. Z początku firma zajmowała się wyłącznie eksportem, jednak szybko rosnące potrzeby rynku wkrótce zweryfikowały profil działalności przedsiębiorstwa.

W grupie Samsung zatrudnionych jest łącznie około czterysta tysięcy pracowników. Działają oni w przemyśle elektronicznym, lotniczym, chemicznym, stoczniowym, samochodowym, przemyśle tekstylnym, spożywczym, a nawet przy projektowaniu i budowie. Europejczycy samą markę kojarzą głównie z telefonami. Siedziba firmy znajduje się Korei Południowej, w Suwon (samo miasto słynie na cały kraj i często jest określane waśnie jako „miasto Samsunga”).

Przedsiębiorstwo elektroniczne z Korei jest znane z bardzo dobrej jakości telefonów komórkowych i jest jedną z najwyżej cenionych marek na rynku. Aparaty z serii Samsung Solid zyskały sobie szczególne uznanie dzięki swojej wytrzymałości. W naszym klimacie nie trudno o mokrą, błotnistą pogodę, która sprzyja wywrotkom na śliskiej powierzchni i lądowaniu w kałuży. W wielu przypadkach takie brutalne zderzenie z ziemią i brudną wodą kończy się dla telefonów w najlepszym wypadku wizytą w serwisie. Ale nie w przypadku Samsunga Solid, który został już przetestowany przez wielu użytkowników, którym często wypadają aparaty z rąk. Niektórzy z nich żartują, że telefon nie potrzebuje pokrowca i sam może być ochraniaczem dla innych przedmiotów.

Poszczególne modele z serii Samsung Solid różnią się nieco między sobą. Chętnie jednak są kupowane jako komórki dla dzieci, właśnie ze względu na swoją dużą wytrzymałość na wstrząsy, uderzenia i wodę. Niektóre modele potrafią znieść pełne zanurzenie przez trzydzieści minut na głębokości jednego metra. Większość modeli jest również całkowicie pyłoszczelna. W telefonie Samsung Solid C3350 klawiatura jest odporna na zalanie, ponieważ nie pozwala jej na to charakterystyczna konstrukcja. Cala klawiatura jest jednym gumowym elementem. Wbudowany aparat posiada dwa megapiksele, co dzisiaj nie jest wielka wartością, jednak pozwala na wykonywanie zdjęć 1600 x 1200 pikseli.

Często podkreślaną zaletą telefonów z serii Samsung Solid jest niezwykle długa żywotność baterii. Jedno ładowanie potrafi wystarczać nawet na 1000 godzin czuwania, co daje wynik ponad czterdziestu dni. Łącznie na rozmowie użytkownik może spędzić aż 19 godzin, co jest szczególnie przydatne w podróży, gdy nie zawsze mamy możliwość szybkiego podłączenia telefonu do źródła prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *