Wycieraczki samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

Wycieraczki samochodowe

Zużyte pióra wycieraczek mogą zwykłą podróż zamienić w koszmar, w szczególności wtedy, gdy na dworze panują trudne warunki atmosferyczne. Dlatego, kiedy widzimy, że niedostatecznie zbierają wodę z przedniej szyby, jak najszybciej wymieńmy je na nowe.

Przez wiele lat w branży związanej z produkcją wycieraczek nie działo się nic spektakularnego. Producenci wytwarzali je według jednego, wcześniej ustalonego schematu. Do czasu, aż na rynek wkroczyła firma Bosh ze swoim pionierskim produktem, który po raz pierwszy dał klientom możliwość wyboru. Dlatego dziś możemy wybierać spośród dwóch rodzajów – modeli płaskich oraz klasycznych.

Wycieraczki samochodowe klasyczne, które można kupić w http://abcwycieraczki.pl – to jak sama nazwa wskazuje modele, których konstrukcja bazuje na wcześniej zatwierdzonym, powszechnieWycieraczki samochodowe stosowanym schemacie, w którym gumowa część produktu położona jest na metalowej części szkieletu, pełniąc jednocześnie funkcję dociskową. Z kolei płaskie nazywane są również mianem bezprzegubowych. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że pióra nie tkwią w ramie, a są bezpośrednio mocowane do wycieraczki. Z uwagi na zastosowanie elastycznego tworzywa, nie nakładają konieczności stosowania docisku, jak to jest w przypadku piór klasycznych. Rodzi się zatem pytanie, które są lepsze? No cóż, trudno znaleźć konkretną odpowiedź na to pytanie, ponieważ tyle, ile jest ludzi, tyle również jest opinii. Warto jednak pamiętać, że płaskie pióra charakteryzują się lepszą aerodynamicznością, co sprawia, że zmniejszają opór powietrza, przez co lepiej sprawdzają się podczas szybszej jazdy samochodem. Gwarantują lepszą trwałość, gdyż nie rdzewieją, a podczas mrozów można je bez problemu oderwać. Można się jednak spotkać z opiniami, że płaskie wycieraczki słabo przylegają do szyby.

Gdy już poznaliśmy rodzaje dostępnych na rynku wycieraczek samochodowych, warto teraz przyjrzeć się kwestii związanej z ich rozmiarami. W sytuacji, gdy nie dokonujemy zestawu przeznaczonego do konkretnego modelu, powinniśmy pamiętać, że w zdecydowanej większości pojazdów lewe pióro jest dłuższe od prawego. Wymiary podawane są przez producentów w centymetrach, niekiedy w calach.

Pozostaje jeszcze sprawa budowy. Wbrew pozorom, pióro wycieraczki nie stanowi wyłącznie kawałka gumy oprawionego w metalowy stelaż. W ciągu swojej żywotności mają wiele zadań do spełnienia. Nie tylko czyszczą szybę z wody i zanieczyszczeń, ale również pokonują dalekie dystanse. Eksperci dokonali badań, w których wzięli pod uwagę ilość ruchów wykonywanych podczas deszczu przez wycieraczki samochodowe. Analizy pokazały, że niejednokrotnie jest to aż pół miliona ruchów, podczas gdy czyszczony obszar można byłoby przyrównać do terenu odpowiadającego 60 boiskom piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *