Zastawa stołowa jest wizytówką domu

stoły

Każdy z nas stara się przyjąć gości najlepiej jak potrafi. Niekiedy jednak zostaniemy źle ocenieni przez kiepski dobór dodatków. Jakie wybrać, by nasze wyglądały ekskluzywnie? Warto się dobrze nauczyć sztuki dobierania zastawy stołowej, tak by wzbudzić podziw.

Talerze najbardziej zwracają uwagę

stołyNajbardziej oczywistą, a jednocześnie najtrudniejszą sztuką, jest dobór odpowiednich talerzy i bulionówek na nasze stoły. Pamiętajmy, że wzorzyste i kwiatowe modele, dawno już odeszły do lamusa. W takim razie, jakie talerze wybrać? Najlepiej sprawdzą się tutaj białe, z delikatnym, nie rzucającym się w oczy, wzorem. Obecnie w ofercie wielu sklepów, znajdują się talerze i bulionówki ze stonowanym, a jednocześnie bardzo eleganckim, złotym obramowaniem. Te obecnie są najchętniej wybieranymi talerzami na nasze stoły(tak jak te tutaj). Dodatkowo, warto pamiętać o odpowiednim materiale, z których są wykonane. Wiele firm oferuje teraz kiepskiej jakości porcelanę. Należy przed zakupem dowiedzieć się od sprzedawcy o manufakturę, w której jest wytwarzane są nasze talerze i bulionówki. Informacji o danej firmie trzeba wyszukać w Internecie i koniecznie sprawdzić opinie. W końcu dobrą zastawę kupuje się tylko raz.

Sztućce zwierciadłem dobrej Pani domu

Wydawałoby się, że wybór sztućców nie powinien być skomplikowany. Otóż nie! Obecnie na rynku dostępne są sztućce z kiepskich materiałów, które po kilku tygodniach użytkowania szarzeją i tracą połysk. Wybierajmy te, które są stworzone ze stali nierdzewnej. Unikniemy wtedy kłopotu, jakim są brzydko wyglądające sztućce. I okazale będą się prezentowały na naszych stołach, przez długie lata. Warto zainwestować w metalowe, gdyż plastik nigdy nie będzie elegancki i będziemy kiepsko oceniani, przez wybór tandety.

Wystrój stołu, jako nasza kreatywność

Obecnie ogromny wybór obrusów sprawia, że w zasadzie nie wiadomo co powinniśmy wybrać. Należy jednak wiedzieć, że nasze stoły zawsze będą wyglądały elegancko z bawełnianym i jednolitym obrusem, niż z ceratą w kwiatki. Warto zainwestować także w zestaw serwet dla naszych gości, tak by bezpiecznie czuli się, jedząc nasze przysmaki. Ponadto, dodatkowo możemy zakupić świeczniki, które zdecydowanie przyozdobią stół. Oczywiście najlepiej wyposażyć je w klasyczne, delikatne i białe świeczki, tak by jedynie umilały nastój, a nie stanowiły głównego elementu wystroju.

Tych kilka rad powinno dodać odpowiedniego wyglądu naszej jadalni, przez co wzbudzimy respekt i szacunek naszych gości. Jest to bardzo ważne, gdyż pięknie udekorowany stół zachęca do skosztowania jedzenia i zrelaksowania się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *