Tablice suchościeralne przystosowane dla dzieci

Tablica suchościeralna

Różnego rodzaju tablice towarzyszą nam praktycznie przez całe życie. Znaleźć można klasyczne tablice kredowe, które jednak już wychodzą z użytku, jak również nowoczesne tablice suchościeralne, znacznie wygodniejsze w codziennym korzystaniu. Istnieje możliwość połączenia w jednej tablicy kilku pełnionych przez nią funkcji, co wydaje się szczególnie wygodne w przypadku osób, które potrzebują wielozadaniowego narzędzia pracy. Co jednak w przypadku, gdy chcemy dostosować tablicę do potrzeb dzieci?

Podstawowym miejscem, w którym dzieci spotkają się z tablicami suchościeralnymi będzie prawdopodobnie szkoła. W każdej nowocześniejszej czy po prostu odnawianej szkole inwestuje się w tego typu tablice. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na wygodę korzystania – w odróżnieniu od kredy markery nie brudzą całego otoczenia i nie powodują konieczności wdychania płynu, a przez to – możliwości wystąpienia reakcji alergicznej. Bardziej higieniczne jest również ścieranie zawartości tablic, jako że jest to gąbka może bez problemu pozostawać sucha i doskonale radzi sobie z treścią na powierzchni tablicy.

W szkołach jednak wykorzystuje się głównie tablice wielkoformatowe – a to po to, aby treść na nich zapisana była dobrze widoczna. Co jednak w przypadku, gdy chcemy zainwestować w tablice suchościeralne do domowego użytku? Koszt tablicy wówczas znacznie spada, jako że często wiąże się z rozmiarami samej tablicy. Do wyboru ma się w zasadzie dwa różne rodzaje tablic. Jedna z nich to tablica wisząca, którą bez problemu można powiesić na ścianie – ważne jednak, aby była umieszczona na takiej wysokości, która jest odpowiednia dla dziecka. Drugi rodzaj tablicy suchościeralnej to tablica stojąca na specjalnych sztalugach. Jest o tyle wygodna, że można ją po prostu schować, gdy w domu pojawiają się goście; częściej również dostosowana jest rozmiarem do wzrostu dziecka. Minusem jest to, że podczas nieuważnej, intensywnej zabawy może się zwyczajnie przewrócić.

Jak wykorzystać tablice suchościeralne dla dziecka w domu? Rozwiązań jest kilka. Z jednej strony można zrobić z niej przestrzeń wspólną, na której zostawia się drobne informacje – przydaje się to zwłaszcza wówczas, gdy dziecko wraca samo do domu. Z drugiej strony może to być miejsce, gdzie zapisuje się podział obowiązków, co pomaga dziecku w budowaniu poczucia obowiązku i realizowania swoich zadań. W pokoju dziecięcym może to być natomiast ciekawa forma ozdoby, która świetnie sprawdza się przy nauce albo nawet rozwoju wyobraźni czy zdolności manualnych dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *