Pierwsze własne auto w dzieciństwie

dziecięce auto

W dzisiejszych czasach jest wiele sposobności, z okazji których dorośli mogą sprawić przyjemność swoim dzieciom. Do najczęstszych należą auta na akumulator, które coraz bardziej produkowane są z myślą o maksymalnym odwzorowaniem oryginalnych samochodów.

Warto zauważyć, że owe auta elektryczne są przeznaczone dla dzieci w wieku od trzech do ośmiu lat. Wszystko zależne jest od wagi dziecka, ale również zakupionego modeli. Bowiem producenci wychodząc naprzeciw wysokim oczekiwaniom swoich klientów, oferują coraz więcej różnych pojazdów, począwszy od zwykłych aut osobowych kończąc na dużych autach terenowych.

Dziecko w aucie elektrycznymZabawa, ale i bezpieczeństwo!

Bez względu na wybrany model, należy zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane auta na akumulator. Bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy należy do priorytetów, dlatego większość aut elektrycznych wyposażona jest w pasy bezpieczeństwa i dodatkowe pedały hamulca. Sama jazda może odbywać się zarówno dzięki naciskaniu przez dziecko na pedał gazu, jak również z pilota przez opiekuna zabawy. W zależności od zakupionego modelu, może mieć do miejsce w kilku wariantach prędkościowych.

Dodatkowe możliwości

Ponadto w zależności od modelu, auta elektryczne posiadają dodatkowe miejsce dla pasażera z tyłu pojazdu. Jest to szczególne przydatne, kiedy w domu jest więcej niż jedno dziecko. Dodatkowo wielu przedsiębiorców oferuje swoje pojazdy z możliwością otwierania i zamykania drzwi wejściowych – tak jak w przypadku samochodów dla dorosłych. Jest to szczególny atut, bowiem dotychczas auta na akumulator nie miały tej funkcji, a dostanie się do środka następowało poprzez włożenia dziecka przez dach do środkach pojazdu.

Wielu klientów, mając na uwadze fakt, iż auta na akumulator będą stosowane również poza domem, zwracają uwagę, czy dany model jest wyposażony w specjalny wskaźnik naładowania akumulatora. Jest to specjalna możliwość, dzięki której rodzic może kontrolować długość zabawy bez konieczności prowadzenia auta do domu wracając ze spaceru. Długość samej jazdy zależna jest od wielu czynników. Po pierwsze warto zwrócić uwagę na samą moc akumulatora, a następnie mieć na wglądzie wagę dziecka i jakość powierzchni, na której pojazd będzie się poruszać.

Największą nowością wśród oferowanych na rynku pojazdów, do których należą auta elektryczne należy zamontowanie specjalnego panelu sterowania wewnątrz, dzięki któremu można włączyć ulubioną muzykę dziecka. Jest to możliwe poprzez podłączenie MP3 czy telefonu komórkowego specjalnym kablem do panelu. Wielu dorosłych decyduje się na tą nowość, bowiem dzięki niej, dane auto elektryczne jest bardziej prestiżowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *