Czy warto chodzić z dzieckiem na zajęcia gordonowskie?

zajęcia gordonowskie Warszawa

Muzyka, przede wszystkim śpiew i podstawowe, nieskomplikowane dźwięki, to jeden z najsilniejszych stymulantów w pierwszych etapach życia dziecka. Badania naukowe potwierdzają, że już w okresie prenatalnym (najsilniej w ostatnim trymestrze ciąży) dziecko reaguje na dźwięki, a sama muzyka jest najmocniejszym bodźcem kształtującym jego rozwój, aż do 18 miesiąca życia. W związku z tym zajęcia gordonowskie w Warszawie i w wielu innych polskich miastach, cieszą się coraz większym zainteresowaniem rodziców dzieci w wieku niemowlęcym, a także przyszłych mam, które w sposób szczególny troszczą się o przyszły, prawidłowy rozwój swoich jeszcze nienarodzonych dzieci.

Czym są zajęcia gordonowskie? To zajęcia opierające się na muzyce, głównie na śpiewie i nieskomplikowanych dźwiękach, emitowanych przez takie instrumenty muzyczne jak kastaniety, tamburyny, grzechotki czy dzwonki. Dziecko osłuchane z muzyką, otwarte na nowe doznania dźwiękowe i otoczone różnego rodzaju dźwiękami, lepiej się rozwija. Jest to rozwój bardziej wszechstronny i pełny. Wielu rodziców, którzy uczęszczali ze swoimi dziećmi na zajęcia gordonowskie w Warszawie potwierdza, że ich dzieci szybciej zaczęły mówić, a ich mowa była bardziej wyraźna i płynna – na tle innych dzieci (ich rówieśników), które w takich zajęciach nie uczestniczyły. Według wielu badań naukowych, zajęcia muzyczne w pierwszych etapach życia dziecka w znacznym stopniu wpływają na jego przyszłe zdolności komunikacyjne. Dzieci uczestniczące w zajęciach gordonowskich mają w przyszłości lepszą dykcję, posiadają także większą zdolność do skupienia uwagi na wykonywanej w danym momencie czynności, co w oczywisty sposób przekłada się na ich osiągnięcia edukacyjne i szybszy, bardziej wszechstronny rozwój intelektualny.zajęcia gordonowskie Warszawa

Dla rodziców, którzy zastanawiają się czy pójść z niemowlęciem na zajęcia muzyczne, najlepszą podpowiedzią powinny być opinie innych osób, które w takich zajęciach już uczestniczyły. Zajęcia gordonowskie w Warszawie i w innych polskich miastach organizuje coraz większa liczba podmiotów, stąd i dostęp do opinii osób, które w takich zajęciach uczestniczyły, jest obecnie znacznie większy. Wystarczy przejrzeć tematyczne fora internetowe współtworzone przez rodziców najmłodszych dzieci. Trudno natknąć się na nich na opinie nieprzychylne lub krytykujące ten specyficzny rodzaj zajęć stymulujących rozwój muzyczny i intelektualny niemowląt. Jest wręcz przeciwnie, zdecydowana większość rodziców, którzy mieli okazje zetknąć się z zajęciami gordonowskimi, jest do nich przychylnie nastawiona i chętnie poleca je innym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *