Jak dopasować kolczyki do kształtu twarzy?

kolczyki

Odpowiednio dopasowane kolczyki do kształtu twarzy, potrafią nadać całej stylizacji spektakularnego efektu. Nie od dziś bowiem wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego zanim zakupimy biżuterię, która naszym zdaniem wydaje się być atrakcyjną, sprawdźmy jak będzie komponować się z twarzą.

Podczas kupowania kolczyków, kierujemy się różnymi aspektami. Niekiedy są to aktualnie panujące trendy w modzie, niekiedy własny styl czy chęć poszukiwania oryginalnych dodatków. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno określonej pary, sprawdźmy czy będzie pasować do naszej figury, sylwetki czy poszczególnych elementów garderoby. Na początku pomocne będzie określenie czterech rodzajów kształtu twarzy oraz elementów je charakteryzujących. Wyróżniamy bowiem cztery jej rodzaje: owalna, okrągła, trójkątna i kwadratowa.

Będąc posiadaczką owalnej twarzy, przy wyborze kolczyków musimy kierować się zasadą odwrotności. Konieczne bowiem będzie szukanie trójkątnej lub kwadratowej pary, która doda twarzy ekspresyjnego wyrazu, podkreślając jednocześnie jej wyraziste rysy. Idealnym wyborem będzie biżuteria zawierająca kule, koła, które optycznie skrócą twarz. Ich długość nie odgrywa w tym przypadku ważnego kryterium.kolczyki

Dobierając kolczyki do kwadratowej twarzy, otworzy się przed nami szeroki wachlarz modeli, w których będziemy prezentować się atrakcyjnie. W tym przypadku koniecznym zabiegiem będzie wydłużenie buzi, a także złagodzenie jej linii. Dlatego idealnym wyborem będzie biżuteria wzbogacona elementami z kuli, owali i okręgów. Równie mile widziane są modele udekorowane łezkami.

Mając trójkątną twarz, naszym zadaniem jest poszukiwanie takich kolczyków, które poszerzą dolną jej część, jednocześnie tuszując spiczasty podbródek. Polecane są zatem krótkie modele, których podstawa będzie węższa niż góra. Niezbyt dobrym zabiegiem byłoby kupno kolczyków optycznie wydłużających twarz.

Na koniec pozostaje nam jeszcze twarz okrągła. Idealne kolczyki dla przedstawicielek tej grupy kobiet powinny obejmować długie modele, wzbogacone elementami pionowymi, a także zawierającymi trójkąty i kwadraty. Nie poleca się biżuterii w kształcie koła lub z dodatkiem kuli, które dodatkowo podkreślą okrągły owal twarzy. W tym przypadku konieczne jest uwydatnienie ostrych rysów twarzy, dlatego ten rodzaj kolczyków jest najlepszą alternatywą.

Jak zatem widać, klucz do sukcesu w odpowiednio dobranej biżuterii leży na zasadzie kontrastu. Wiedza teoretyczna z zakresu rodzajów twarzy z pewnością przyda się niejednej kobiecie na zakupach, dlatego warto o niej pamiętać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *