Cztery kategorie najlepszych zabawek dla psów

zabawki dla psa

Psy to zwierzęta bardzo aktywne, lubiące przebywać na świeżym powietrzu, biegać, skakać, a nawet pływać (niektóre rasy psów to urodzeni pływacy). W związku z tym, zdecydowana większość psów przepada za wszelkiego typu zabawkami, które pozwalają im się w pełni wyszaleć, zwłaszcza gdy takie szaleństwa mają miejsce na łące lub w parku, wszędzie tam, gdzie pies ma mnóstwo miejsca i wolnej przestrzeni do biegania. A jakie zabawki dla psa w ogóle warto kupić? Doszukaliśmy się przynajmniej czterech głównych kategorii takiego typu sprzętu. Są to zabawki do aportowania, zabawki do gryzienia, zabawki do przeciągania i zabawki do łapania – zabawki latające i pływające.

Najbardziej popularne są oczywiście wszelkie rodzaje przedmiotów do aportowania. Naturalnie w tym przypadku możemy korzystać z improwizowanych zabawek, używając do zabawy fragmentu gałęzi (patyka) lub większej wielkości kamiena. Zdecydowanie lepiej postawić jednak na profesjonalną zabawkę dla psa, która jest dla niego w pełni bezpieczna, trwała (wielokrotnego użytku) i zdecydowanie bardziej estetyczna, jeśli chodzi o jej wygląd zewnętrzny. Na rynku znaleźć możemy całe mnóstwo specjalnie stworzonych do aportowania kulek i piłek oraz bezpiecznych patyków, które wystarczą psu na długie miesiące, a nawet lata zabaw na świeżym powietrzu.

Inne popularne zabawki dla psa to przedmioty stworzone do gryzienia. Tego typu przedmioty są polecane przede wszystkim dla młodych psów, którym wyrzynają się zęby. Dzięki takim zabawkom psy nie dokonają wielu zniszczeń w naszym domu właśnie w okresie wzrostu ich zębów. Zabawki do gryzienia i żucia to także przedmioty dedykowane dla psów starszych. Pomagają one w utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej naszego czworonożnego przyjaciela, masując jego dziąsła i czyszcząc przestrzenie między zębami. W tej kategorii zabawek dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju gryzaki w formie kości ze specjalnymi wypustkami.

Dla dorosłych psów fajną zabawą są także wszelkiego rodzaju zabawki do przeciągania. Takie zabawki dla psa to doskonały trening jego mięśni, a przy okazji mięśni jego właściciela. Do przeciągania wykorzystuje się specjalnie przystosowane do tego celu liny, krążki czy specjalne szarpaki. Warto pamiętać, że wszystkie psy kochają zabawę na łonie natury, dlatego wielką dla nich atrakcją będą zabawki do łapania. Przykładem tego typu zabawek dla psów może być frisbee lub inny latający krążek, za którym nasz pies jest w stanie wskoczyć nawet do wody. Osobną kategorię zabawek do łapania stanowią zabawki pływające. Są to unikalne przedmioty dedykowane dla psów, które uwielbiają pływać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *