Forma przysmaków dla psa

przysmaki dla psa

Istnieją różne karmy dla psa. Począwszy od tego, co możemy mu sporządzić sami, kończąc już na gotowych produktach zakupionych w sklepach zoologicznych, czy marketach. Jednakże dla psów przygotowano też dodatki, by dana karma bardziej im przypasowała, czy też żeby zająć się czymś smacznym poza spożywaniem tradycyjnej karmy. Z powyższego wynika, że czym innym jest karma, a czym innym przysmaki dla psa. Mogą one zatem uzupełnić normalną karmę, albo też być nagrodą podczas zabawy. Nie rzadko też spełniają rolę profilaktyczną, by wspomnieć choćby o pielęgnacji zębów.

Przykłady przysmaków dla psa

Czym zatem są przysmaki dla psa? Otóż mamy tutaj dość szeroki wybór najróżniejszych przekąsek. Najpopularniejsze okażą się tu na pewno kości. Mogą to być co prawda jakieś pozostałości zeprzysmaki dla psa stołów, ale lepiej aby psy dostawały specjalne kostki ze sklepów zoologicznych. Wówczas są to przeróżne produkty, czy to wędzone, czy też inne zapachowe, o różnych kształtach i rozmiarach. Często wówczas mówimy o przysmakach dla psa w postaci tak zwanych kości dentystycznych z dużą zawartością wapnia. Warto tu zainteresować się przysmakami marki Pedigree, gdzie znajdziemy wiele produktów, które nie tylko leczą zęby, ale też przyczyniają się do świeżego oddechu, a dla psa są nie lada gratką. Inne lecznicze przysmaki dla psa to te wpływające na dobry rozwój i regenerację stawów, kości, skóry i sierści. Mają one bardzo zróżnicowany skład, w tym wiele odżywczych dodatków. Ciekawostką są tu gumy do żucia dla psów. Psiaki gustują też w przysmakach mięsnych, stąd przygotowano dla nich różne smaczne kiełbaski z jagnięciny, mięs z jelenia, czy nawet strusia. Rzadziej mówimy tu o drobiu, gdyż dla niektórych psów jest on ciężko przyswajalny. Ziarna zbóż, w tym ryż, ponadto tran, gluten, czy też owoce to niektóre z dodatków, które razem z mięsem tworzą przysmaki dla psa określane mianem ciasteczek. Wśród psich smakołyków mamy też do czynienia z produktami dietetycznymi, które najczęściej służą do żucia, choć nie mówimy tu o gumach dla psa, a o przysmakach, które zawierają takie składniki jak suszone ścięgna, stawy strusia, dużo białek, zbóż, a mało tłuszczu. Występuje w nich też glazura ze słodu i minerałów.

Naturalne przysmaki dla psów

Co do naturalnych przysmaków dla psa mówimy tu o produktach w pełni mięsnych. Tu wyróżniamy wołowinę, drób, jagnięcinę, wieprzowinę, koninę, dziczyznę, mięso strusie i ryby. Reasumując przysmaki dla naszych pupili nie tylko są dla nich smakołykami, ale też zdrowymi przystawkami, nie rzadko o właściwościach leczniczych i zapobiegawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *