Sztuka wyboru właściwego biustonosza – brafitting

brafitting

Odpowiednio dobrany rozmiar stanika to podstawa wygody każdej kobiety. To także najlepszy sposób na właściwe eksponowanie biustu, jego modelowanie i podtrzymanie, tak by piersi prezentowały się jak najbardziej efektownie i jednocześnie były maksymalnie zabezpieczone przed naturalnym procesem ich wiotczenia. Brafitting to nic innego, jak sztuka wyboru stanika. Chodzi tu przede wszystkim o dobór właściwego rozmiaru biustonosza. Oczywiście kwestie wyglądu czy typu biustonosza również mają znaczenie, ale są to sprawy wtórne. Kluczowe jest określenie prawidłowego rozmiaru i tym właśnie zajmuje się brafitting. A w jaki sposób sprawdzić rozmiar biustu?

Jeśli chcesz w dokładny sposób określić rozmiar swojego biustu, musisz wykonać dwa rodzaje pomiarów. Zmierzyć obwód pod biustem i określić rodzaj miseczek. Wiele kobiet zwraca także uwagębrafitting na szerokość ramiączek oferowanych przez konkretny model stanika (na tę kwestę szczególną uwagę zwracają kobiety z obfitym biustem). W praktyce jednak, jeśli w prawidłowy sposób określimy obwód stanika, to ciężar biustu będzie opierał się właśnie na nim, a tym samym ramiączka nie powinny wpijać się w ramiona nawet wtedy, gdy będą to cieniutkie paseczki. Brafitting to zbiór praktycznych zasad, dzięki którym w łatwy sposób określimy rozmiar stanika. Produktu, który będzie odpowiada naszym indywidualnym potrzebom i uwarunkowaniom fizycznym.

Zaczynamy od pomiaru obwodu pod biustem. Korzystamy ze zwykłej miarki, mierzymy się na wydechu. Ważne, żeby centymetr ściśle przylegał do powierzchni ciała. Od uzyskanego wyniku odejmujemy 5cm, wynik zaokrąglamy w dół i już mamy obwód stanika. Dlaczego odejmujemy 5cm? Ponieważ rozmiar pasa w biustonoszach zmienia się właśnie co 5cm. Przy dokonywaniu tego typu pomiarów warto skorzystać z pomocy drugiej osoby. Najlepiej, gdy jest to doświadczona sprzedawczyni, osoba dla której zasady brafittingu są kanonem postępowania przy prezentacji i sprzedaży bielizny damskiej. Po zmierzeniu obwodu pod biustem musimy określić wielkość miseczek, czyli obwód biustu W tym przypadku pomiaru dokonujemy w najszerszym miejscu, na wysokości brodawek – dobrze zmierzyć obwód biustu w miękkim staniku i bez niego (wybieramy większą wartość). Fiszbiny w dobrze dobranych miseczkach powinny przylegać do mostka – gdy miseczki są zbyt duże, fiszbiny będą odstawać, gdy będą zbyt małe, biust będzie mocno ściśnięty i zdeformowany. Z rozmiarami miseczek warto poeksperymentować wybierając takie, które zwyczajnie zapewnią największą wygodę. Zmieniając rozmiar miseczki nie szukamy stanika z mniejszym lub większym obwodem – ten jest wartością stałą. Na nim rozkłada się większa część naturalnego ciężaru biustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *