Co zrobić, by dziecko wytrzymało długą podróż?

podróż z dzieckiem

Pierwsza podróż z małym dzieckiem może być poważnym przedsięwzięciem logistycznym, które przede wszystkim trzeba dobrze rozplanować. Młode mamy, które nie mają jeszcze doświadczenia w podróżowaniu z dziećmi, często nieco panikują, tworząc listy rzeczy niezbędnych do zabrania i obawiając się, że w całym zamieszaniu zapomną o czymś ważnym. Właśnie dla takich osób przeznaczony jest ten mały poradnik. Poniżej zamieszczamy listę wszelkich rzeczy, jakie mogą przydać się podczas wyjazdu z dzieckiem – niezależnie, czy czeka nas podróż samochodem, autokarem, czy samolotem.

zabawki dla dla dziewczynekArtykuły spożywcze i higieniczne

Niezależnie, czy jechać (lub lecieć) będziemy pół dnia, czy też czeka nas zaledwie godzina lub dwie drogi, nasze maluchy mogą w tym czasie domagać się jedzenia i picia. I to swojego ulubionego jedzenia i picia, niekoniecznie takiego, jakie np. podają w samolocie. Dlatego warto spakować wodę lub herbatkę w poręcznym termosie, najlepiej takim, którego zakrętka jest jednocześnie kubeczkiem. Ponadto przydają się plastikowe miseczki i sztućce, które można po jedzeniu wyrzucić, kanapki, owoce (najlepiej te mniej soczyste, jak np. banany czy twardsze jabłka), oraz zdrowe przekąski. Wszędzie tam, gdzie jedzą dzieci, konieczne są też chusteczki w dużych ilościach (suche lub te nawilżane), ręczniki papierowe, antybakteryjny płyn do mycia rąk, ewentualnie także woreczki na śmieci.

Coś dla zabicia nudy

Czyli podróżne zabawki dla dziewczynek i chłopców. Dziecko szybko nudzi się podczas dłuższych podróży, dlatego, aby uniknąć ciągłych pytań „ile jeszcze?”, warto zapewnić mu na ten czas towarzystwo ulubionej zabawki, artykułów do rysowania, książeczek, lub nagrań z bajkami do oglądania, lub słuchania. To powinno zainteresować dziecko na jakiś czas i zapewnić rodzicom spokój podczas drogi. Warto przy tym zadbać o różnego rodzaju akcesoria – aby ułatwić dziecku rysowanie w samochodzie, można zakupić stolik do fotelika dziecięcego, gdzie nie tylko da się rozłożyć kredki, ale i łatwiej jest jeść. Innym ciekawym elementem do zabrania w podróż są gry magnetyczne. Tradycyjne planszówki podczas podróży mogą być kłopotliwe – małe pionki często spadają, gubią się. Gry magnetyczne można rozłożyć w każdej płaszczyźnie, bez obaw o utratę części. Są także idealne zabawki dla dziewczynek pozwalające tworzyć rysunki na specjalnych matach. Po wyschnięciu – rysunki znikają. Chłopcom z kolei na pewno spodobają się zabawki takie jak symulatory jazdy czy kierownice. Dziecko może wtedy udawać, że to ono kieruje pojazdem, którym właśnie jedzie.

Na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo ciekawych zabawek dla dzieci, nie jesteśmy więc skazani na zajmowanie ich bajkami z tabletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *