Jak czyścić papierosy elektroniczne

e-papierosyWpływ papierosów elektronicznych na nasze zdrowie wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Jedni wskazują na ich dużą szkodliwość, inni wyraźnie podkreślają ich łagodny wpływ na zdrowie. Jedno nie podlega jednak dyskusji- te niewielkie urządzenia do inhalacji z pewnością nie sieja spustoszenia w organizmie, jak ma to miejsce przy klasycznych papierosach.

Powstało wiele opracowań naukowych dotyczących e-papierosów, które są poparte badaniami na ludziach i w warunkach laboratoryjnych. Najważniejszym argumentem, który przemawia za słusznością wybierania papierosów elektronicznych jest całkowite wyeliminowanie substancji smolistych, które są obecne w zwykłym tytoniu. To właśnie one odpowiadają za zaklejanie płuc czarną, gęstą mazią, która utrudnia oddychanie i przyczynia się do powstawania nowotworów. Palacze, którzy zdecydowali się na e-papierosy na pierwszym miejscu wymieniają ulgę w oddychaniu, którą poczuli w ciągu kilku tygodniu od odstawienia zwykłych papierosów. Jako kolejne zalety wymieniają: brak zapachu dymu, którym normalnie przesiąkały ubrania, włosy, brak wpływu na kolor zębów i paznokci, możliwość palenia niemal wszędzie, ponieważ e-papierosy nie dymią, brak konieczności przerywania pracy, filmu, jazdy samochodem, aby „puścić dymka”. Jako jedyny minus badani wskazywali na częstszą chęć sięgania po e-papierosa właśnie dlatego, że można zapalić wszędzie i zawsze. Jednak i tak w ogólnym rozrachunku takie urządzenie dostarczy mniej szkodliwych substancji, niż zwykły papieros.

Decydując się na zakup inhalatora należy zwrócić uwagę na jego jakość. Nie warto inwestować w produkt słabej jakości, ponieważ jest to zwyczajnie nieopłacalne. Klienci, którzy chcieli koniecznie zaoszczędzić, często płacili kilka razy więcej kupując kolejne egzemplarze. Następna rzecz, o której trzeba pamiętać, to odpowiednia pielęgnacja i czyszczenie urządzenia. Jak już wiemy, e-papieros ma w środku płyn, a zatem należy co jakiś czas przemywać jego wnętrze. Wystarczy do tego ciepła, bieżąca woda. W trakcie mycia trzeba uważać szczególnie na to, aby nie zalać grzałki- jest to jednoznaczne ze śmiercią naszego „przyjaciela”. Urządzenia wielorazowego użytku z reguły dają się rozkręcić na części pierwsze, co znacznie ułatwi nam zadanie. Dokładne mycie jest istotne szczególnie wtedy, gdy często zmieniamy aromaty liquidów. Jeżeli we wnętrzu pozostają resztki starego płynu, wszystkie smaki się zmieszają, co nie zawsze bywa smaczne. Po umyciu wszystkich części musimy pozostawić je do dokładnego osuszenia na min. godzinę.

Tekst został przygotowany przy współpracy ze znanym dystrybutorem e-papierosów – sklepem donsenior.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *