Czystość ponad wszystko

maszyny czyszczace

Czystość ponad wszystko

Każdy, kto posiada firmę sprzątającą w końcu stanie przed poważnym wyborem sprzętu do czyszczenia. I nie będą to tylko środki dezynfekujące oraz polerujące, ale również specjalne maszyny czyszczące, które pomogą usprawnić proces sprzątania oraz odciążyć pracowników od wielogodzinnego ślęczenia na kolanach i szorowania podłogi. Pracownik będzie zadowolony, pracodawca zaoszczędzi, a zleceniodawca szczęśliwy. Każdy element tego łańcucha będzie się zgadzał.

Maszyny czyszczące to wielkie ułatwienie dla pracowników firmy sprzątającej. Dzięki niej o wiele szybciej pozbędą się zabrudzeń podłogi i doprowadzą ją do efektu tafli, czyli bardzo przejrzystej powierzchni. Urządzenia, o których mowa działają na zasadzie przesuwania się po powierzchni płaskiej i w zależności od przeznaczenia oraz rodzaju posadzki mają za zadanie wyczyścić ją oraz wysuszyć. Niektóre pozostawiają podłogę mokrą, ale wszystko zależy od tego, w jaki sposób będziemy chcieli ją wyczyścić.

maszyny czyszczace
Maszyny zasilane bateryjnie są zdecydowanie bardziej popularne niż te zasilane kablowo.

Urządzenia zasilanie akumulatorami

Pierwszym rodzajem maszyny czyszczącej są urządzenia bateryjne, czyli bardzo wygodny sprzęt, bo nie posiadający ciągnącego się kabla. Można ze spokojem kontynuować sprzątanie bez szukania gniazdka, do którego podłączyło się maszynę. Jednak ich minusem jest to, że są o wiele cięższe oraz droższe. Niestety sprzęt, który jest ponad normę kosztuje kilka tysięcy. Jednak w przypadku prężnie działającej firmy warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem.

Urządzenia kablowe

Innym rodzajem maszyn czyszczących są właśnie urządzenia kablowe. Nie są tak wygodne w użyciu, jak maszyny bateryjne, ale zdecydowanie są lżejsze i tańsze, dlatego dla właściciela firmy, która stawia dopiero pierwsze kroki na rynku sprzątania będą nadawały się idealnie.

W jaki sposób dobrać maszyny czyszczące?

Otóż oprócz ceny ważne jest to, w jakim miejscu będziemy ich używać. Zupełnie inaczej pracuje się na małych powierzchniach, gdzie często wystarczy odkurzacz na wodę, a zupełnie inaczej na dużych halach, szkołach, szpitalach czy biurowcach.

Jeżeli nasza firma wypełnia zlecenia sprzątania w dużych salach, np. hipermarketach lub halach magazynowych, warto zainwestować w największe maszyny czyszczące, które posiadają siedzisko dla operatora. Jest to wielkie udogodnienie, gdyż przez kilka godzin pracy, w których pracownik może przejść nawet do kilkudziesięciu kilometrów, zaoszczędzimy jego siły podczas „przejażdżki” sprzętem sprzątającym. Będzie to o wiele szybsze i wydajniejsze, a nasz pracownik będzie zadowolony, że nie musi po raz kolejny przechodzić się tą samą ścieżką i sprzątać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *