Jak dbać o efektowny wygląd felg samochodowych.

Felgi do samochodu

Zalety felg do samochodu

Zadbane, odpowiednio doczyszczone, a przez to lśniące felgi samochodowe to ważny element wpływający na całościowy odbiór każdego auta. Nawet elegancko wypolerowane auto straci na atrakcyjności, jeśli zapomnimy o jednoczesnym, dokładnym doczyszczeniu wszystkich kół. Niestety zwykle jest to zadanie wyjątkowo kłopotliwe, zwłaszcza jeśli nie robimy tego systematycznie, przy każdym myciu samochodu. Szczególnie trudne do usunięcia są opiłki z materiału ścieralnego, pochodzącego z klocków hamulcowych. Usunięcie tego typu osadów, zwłaszcza tych zastarzałych, może być szczególnie trudne. Ze zwykłym brudem, kurzem i błotem bez problemu poradzą sobie klasyczne detergenty tj. szampon do mycia samochodu, a często nawet pozbawiona detergentu woda pod ciśnieniem. Do usunięcia czarnego, mocno przylegającego do powierzchni kół pyłu, potrzebować będziemy zdecydowanie mocniejszych środków.

Pielęgnacja felg

Felgi do samochodu

Myśląc o pielęgnacji felg samochodowych warto pamiętać nie tylko o ich systematycznym myciu, ale także o ich pastowaniu. Pokrycie polakierowanej powierzchni felgi jakiegoś rodzaju pastą, nie tylko zabezpieczy ją przed trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, ale też ułatwi późniejsze czyszczenie – brud nie przylega tak mocno do zapastowanej powierzchni, a tym samym zdecydowanie łatwiej go usunąć. Co prawda zapastowanie felg o skomplikowanym kształcie może być kłopotliwe, ale warto poświęcić tej czynności odrobinę czasu, by później przez cały sezon cieszyć się efektownie błyszczącymi felgami, a przy okazji nie mieć większych problemów z ich myciem. Za pastowanie felg najlepiej zabrać się przy zmianie kół z letnich na zimowe i odwrotnie. Mając pełen dostęp do koła, łatwiej o dokładne zabezpieczenie całej powierzchni felgi. Poza tym taka praca jest dużo szybsza i znacznie wygodniejsza niż późniejsze gimnastykowanie się przy już zamontowanym kole w aucie.

Do mycia kół staramy się używać stosunkowo miękkich gąbek, które nie porysują lakierowanych powierzchni. Szczególnej uwagi w tym zakresie wymagają modele polerowane i chromowane, na powierzchni których bardzo szybko mogą pojawić się nieestetyczne zmatowienia i drobne rysy. Dbałość o tego typu felgi wymaga szczególnego zaangażowania i wiążę się z koniecznością używania specjalistycznych środków do ich pielęgnacji. Jeśli jednak twój samochód wyposażony jest w klasyczne felgi aluminiowe, musisz jedynie uważać na ewentualne odbarwienia po zastosowaniu zbyt silnie żrących środków chemicznych. W ogóle zdecydowanie lepiej nie korzystać z takich preparatów, chyba że wszystkie inne sposoby na usunięcie trwałych zabrudzeń zawiodły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *