Bogata różnorodność obrusów plamoodpornych

Obrus

Remedium na plamy

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci, uroczystość rodzinna czy spotkanie przy grillu – w każdym z tych przypadków martwi nas wizja plam i wszechobecnych zabrudzeń. Czy jednak można swobodnie świętować nie obawiając się o zanieczyszczenia? Oczywiście, że tak! Rozwiązaniem są obrusy plamoodporne, które w szalenie prosty sposób sprawią, że nakrycie naszego stołu będzie czyste. Tkanina poliestrowa bądź warstwa teflonowa sprawia, że obrus nie jest podatny na wchłanianie plam, stąd też nie straszne mu są zabrudzenia z kawy, herbaty, soku czy wina. Kiedy tylko coś przypadkowo wyleje się na jego powierzchnię, jedyne co należy zrobić to przetrzeć materiał wilgotną szmatką i nadal móc spokojnie świętować. Prawda, że proste?

Dlaczego obrusy plamoodporne?

Obrusy plamoodporne najczęściej wykonywane są z tkanin poliestrowych, choć na rynku nie brakuje również modeli wzbogaconych domieszką bawełny, akrylu, jedwabiu czy lnu. Teflonowa warstwa ochronna skutecznie uniemożliwia zanieczyszczeniom wchłonięcie do wewnątrz, dlatego usuwanie z nich plam jest niezwykle prostym i szybkim zabiegiem. Suche zabrudzenia wystarczy wytrzeć szczotką, zaś rozlane ciecze przetrzeć szmatką.
Mitem jest jednak przekonanie, że obrusy plamoodporne nie wymagają prania. Choć warstwa teflonowa skutecznie zabezpiecza przed powstawaniem plam, ułatwiając użytkownikowi ich usunięcie, nie mniej jednak nie oznacza, że nie trzeba ich prać. Należy jednak zauważyć, że w ich przypadku nie ma konieczności tak częstego odświeżania, jak jest to zauważalne w przypadku innych obrusów.

Obrus

Rzadsze pranie, niższa temperatura oraz mniejsza ilość zużytych środków piorących bezpośrednio przekłada się na wyższą wytrzymałość obrusu plamoodpornego. Do tego brak konieczności prasowania skutecznie zwiększa satysfakcję z jego użytkowania.
Utarło się jednak błędne przekonanie, że walory praktyczne tkanin poliestrowych czy teflonowych nie mają przełożenia na ich aspekt wizualny. Nic bardziej mylnego! Współczesne kolekcje obrusów plamoodpornych zachwycają nas swoją różnorodnością. Ich względy estetyczne spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów, skutecznie dopełniając wystrój stylowej zastawy stołowej. Bogata stylistyka pozwala nam wybierać pomiędzy nakryciami boho, glamour, utrzymanych w trendach prowansalskich, skandynawskich czy minimalistycznych.

W pierwszym przypadku możemy liczyć na ogromną różnorodność barw i wzorów. Obrus glamour zachwyci nas pięknym haftem lub złotymi aplikacjami, podczas gdy prowansalski urzeknie motywem lawendy utrzymanej w tonacji fioletowo-kremowej. Nakrycie skandynawskie to najczęściej szary, beżowy lub biały obrus, zaś utrzymany w stylistyce minimalistycznej pokocha wszelkiego rodzaju gładkie powierzchnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *