Nowoczesna technologia oświetleń

skoff

Technologia LED ulega ciągłym modyfikacjom i ulepszeniom. Dzięki postępowi możemy korzystać z jeszcze lepszych i wydajniejszych żarówek. Jednocześnie technologia staje się z niemal każdym rokiem coraz tańsza, co czyni ją najbardziej oszczędnym sposobem na oświetlenie swojego domu czy firmy. Popularne żarówki LED są wykorzystywane wszędzie, także w przemyśle. Wymiana tradycyjnych źródeł światła na energooszczędne będzie prawdziwą ulgą dla domowego budżetu.

Polskim producentem nowoczesnego oświetlenia tworzonego w tej technologii jest Skoff. Marka powstała w 1997 roku, kiedy diody LED znajdowały zastosowanie głównie w sprzęcie RTV, AGD i innych urządzeniach, np. stosowanych w fabrykach, w samochodach i pojazdach. Marka Skoff przyczyniła się do rozpowszechnienia oświetlenia ledowego w naszych domach. Stało się to możliwe dzięki ciągłym testom i poszukiwaniu ulepszeń w konstrukcji żarówek i lamp.

Współczesne żarówki energooszczędne składają się z systemu diod, które doskonale radzą sobie nawet w trudniejszych warunkach. Jednak stworzenie takich źródeł światła musiało nieco potrwać, a droga ku temu była dość długa. Pierwsze diody produkowane przez Scoff były oznaczane symbolem THT i nie miały wcale dużej mocy. Tego typu diody nie są już stosowane, można je sporadycznie znaleźć w określonym sprzęcie, głównie starszym. Jako drugie na rynku pojawiły się diody hi-power o mocy rzędu 1 W. Z czasem technologię produkcji udoskonalono, a efektem postępu było stworzenie diod o trzykrotnie większej mocy.

Kolejny przełom przyniosła szeregowa metoda łączenia poszczególnych diod. W ten sposób uzyskano systemy, które następnie zaczęto umieszczać w odpowiednich oprawach. Tego typu produkty wymagały stosowania odpowiednich systemów zasilania, dzięki którym całość mogła funkcjonować. To z kolei zwiększało ich cenę, co przekładało się na wysoką wartość produktów wykonanych na bazie technologii ledowej. Współczesne żarówki produkowane przez Skoff są wyposażone we wbudowane radiatory, dzieki którym układ diod nie ulega przegrzaniu. Nie jest prawdą, że diody w ogóle nie zagrzewają się – wydzielają ciepło, choć dużo mniejsze od tradycyjnych żarówek. Dzięki radiatorom spada zużycie prądu, a to wpływa na podwyższenie energooszczędności żarówki.

Współcześnie wykorzystuje się do produkcji diody oznaczane jako 5050. To obecnie najbardziej zaawansowane diody, jakie znajdują się na naszym rynku. Mają dużo silniejszy i jaśniejszy strumień światła od swoich poprzedniczek, a przy tym są dużo tańsze i bardziej żywotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *