Dla kogo księgowość przez internet?

księgowość

Każda osoba prowadząca własny, legalny biznes musi regularnie rozliczać się zarówno z Urzędem Skarbowym, jak i i innymi instytucjami państwowymi. Dobrze prowadzona księgowość internetowa jest współcześnie mocnym przeciwnikiem dla tradycyjnych usług księgowych, aczkolwiek nie w każdym przypadku będzie to opcja na tyle opłacalna, aby z niej po prostu skorzystać.

Okazuje się bowiem, że wiele zależy od tego, na jakich zasadach się rozliczamy oraz jakie osiągamy obroty w każdym cyklu rozliczeniowym. W niektórych przypadkach księgowość internetowa nawet w wydaniu podstawowym będzie absolutnie wystarczająca, podczas gdy w innych – może wcale nie ułatwiać działania firmy. Sprawdźmy zatem, dla kogo księgowość przez internet sprawdzi się najlepiej.

księgowość internetowaGdy nie ma się czasu…

Przede wszystkim księgowość internetowa bardzo często wybierana jest przez przedsiębiorców bez względu na wielkość ich firmy z uwagi na oszczędność… czasu! Okazuje się bowiem, że o wiele szybciej możemy wysłać dokumenty drogą mailową albo zlecić ich import z naszego konta, aniżeli zawozić je osobiście do biura rachunkowego czy wynajętej księgowej. Takie rozwiązanie cenią sobie zwłaszcza osoby działające w branży e-commerce, ponieważ pozwala ono na znaczną ochronę czasu oraz zabezpieczenie kwestii formalnych związanych z finansami bez konieczności wykonywania dodatkowych ruchów i wydawania np. środków na paliwo.

Bardziej i mniej samodzielni

Prosta księgowość prowadzona online jest doskonałą opcją przede wszystkim dla niewielkich firm, w których nie ma wielu dokumentów ani konieczności bieżącego dbania o porządek w nich. W ten sposób często księgowość internetową wybierają mikro przedsiębiorstwa, a także firmy zatrudniające tylko kilka osób, w tym niekoniecznie na umowę o pracę. Zdarza się również, że z oferty biura rachunkowego działającego online wybiera się jedynie niektóre aspekty i funkcje, np. możliwość wystawiania dokumentów z każdego miejsca po zalogowaniu na konto oraz opcję wysyłania ich internetowo do kontrahentów. Z takich warunków chętnie korzystają osoby, które znają się na prowadzeniu rozliczeń i chcą prowadzić te kwestie samodzielnie, ale potrzebują wygodnego systemu wystawiania samych dokumentów. Jeżeli ktoś nie wyobraża sobie sobie tej samodzielności może poczytać porady i wskazówki na i-MalaKsiegowosc.pl i przekonać się, że nie jest to takie trudne jak myślą.

Również dla dużych firm

Wiele osób nie uświadamia sobie jednak, że księgowość internetowa sprawdza się również w dużych firmach. Jeśli nie chcemy zatrudniać księgowej, a nie zależy mam również na osobistym kontakcie z osobą prowadzącą rozliczenia, możemy skorzystać z usług księgowej, która jest przyporządkowana do naszych spraw. W ten sposób za opłatą będzie prowadziła nasze rozliczenia, ale nie będziemy mieli obowiązku osobiście dostarczać dokumentów do jej biura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *