Jak dobrze wybrać zamrażarkę

zamrażarki skrzyniowe do sklepu

Lodówki i zamrażarki są standardowym wyposażeniem każdego sklepu spożywczego. Chronią żywność przed zepsuciem, zwłaszcza w czasie ciepłych dni, kiedy wysoka temperatura znacznie przyspiesza starzenie się produktów i sprzyja namnażaniu mikrobów.

zamrażarka na lody

Zamrażarki odpowiedniej wielkości

Standardowe modele zamrażarek, które kupujemy do swoich domów są wyposażone w szuflady. Taki sposób przechowywania drobnych produktów jest po prostu najwygodniejszy dla domowników- od razu widać co gdzie jest, nie ma problemu z wysunięciem szuflady i wyjęciem odpowiedniej rzeczy. Zupełnie inaczej wygląda to w punktach obsługowych, gdzie taki system zupełnie się nie sprawdza. Zamrażarki skrzyniowe do sklepu mają dużą komorę (lub kilka), a całość jest otwierana od góry. Na zapleczach stosuje się większe modele ze zwykłą pokrywą, zaś na sklepie egzemplarze z przezroczystą górą. Dzięki temu klienci od razu widzą zawartość sprzętu, dlatego nie otwierają zamrażarki bez przyczyny. To z kolei oznacza dużą oszczędność, ponieważ częste otwieranie sprzętu chłodzącego wymusza na nim intensywniejszą pracę, a tym samym większy pobór mocy i wyższe rachunki.

Pojemne mrożenie

Zamrażarki skrzyniowe do sklepu są pojemne, aby mogły swobodnie pomieścić potrzebne produkty. Drugą kwestią jest energooszczędność. Zwykłe lodówki, które posiadamy w domu pochłaniają blisko jedną czwartą rocznych kosztów zużycia energii elektrycznej. Najlepsze są urządzenia oznaczone jako A+++, ale A++ w zupełności wystarczy, ponieważ różnica między nimi nie jest zbyt duża. Sprzęt ze znaczkiem A+ będzie już zużywał więcej prądu- nawet o 30, 40 procent więcej od A++. Różnica cenowa między klasami nie jest rażąca, dlatego lepiej wybrać nieco lepszą z nich.

Izolacja by trzymać temperaturę

Istotną rzeczą jest także dobra izolacja. Zamrażarki skrzyniowe do sklepu powinny być zdolne utrzymać temperaturę w razie awarii zasilania. Przeważnie po kilku godzinach usterki są naprawiane, jednak trzeba brać pod uwagę także inne scenariusze, w których brak prądu może trwają nawet kilkanaście godzin. W takim wypadku sklep może ponieść ogromne straty w wyniku rozmrożenia produktów (szczególnie podczas lata). Dobre zamrażarki skrzyniowe do sklepu są w stanie utrzymać temperaturę mrożenia nawet przez 24 godziny (standard w tym temacie wynosi około 25 godzin). Te najlepsze i najdroższe modele w testach osiągały zadziwiający czas 50 godzin.

Ostatnią ważną cecha jest poziom emitowanego hałasu. W sklepach nie powinno być zbyt głośno- i tak jest gwar, szumi muzyka z głośników. Pozioma hałasu generowanego hałasu nie powinien przekraczać 42/43 dB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *