Komody – modne czy nie?

komoda do pokoju

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w praktycznie każdym domu można było znaleźć meblościankę i pasującą do niej komodę. Każda moda jednak przemija, dlatego też wiele osób decyduje się na rezygnację z obu tych rzeczy. Tymczasem niekoniecznie jest to najlepsze rozwiązanie – i pod względem panujących trendów, i zaaranżowania przestrzeni.

Meblowanie według upodobań

Zazwyczaj, gdy decydujemy się na umeblowanie swojego mieszkania, wybieramy takie produkty, które pozwalają na jak najlepsze ułożenie rzeczy. Z tego powodu zazwyczaj na przeszklone witryny stawiamy w salonie, podczas gdy sypialnię wypełniamy raczej zamkniętymi meblami bez prześwitów. Komody są jednak na tyle uniwersalne, aby pasować do każdego wnętrza.

komoda w dobrym stylu

Praktyczne zalety komody

Przede wszystkim warto zrozumieć, że komoda to niekoniecznie mebel, który kiedyś posiadał otwieraną na zawiasach w dół przednią płytę – dziś komody występują również w formie szafek z klasycznymi półkami czy szufladami. Dzięki temu, że przednie ścianki – czy to fronty szuflad, czy po prostu drzwiczki – są pełne i nie posiadają prześwitów, komoda może sprawdzić się w praktycznie każdym wnętrzu. Dopasowana do mebli w salonie będzie stanowiła doskonałe miejsce do trzymania eleganckiej zastawy czy obrusów. Postawiona w pokoju dziecięcym sprawdzi się do schowania zeszytów szkolnych, zaś w sypialni będzie pełniła funkcję dodatkowego miejsca na ubrania i bieliznę. I cały czas będzie prezentować się doskonale!

Współczesne komody

Niegdyś meble te wykonywane były przede wszystkim z lakierowanej płyty o jednolitej barwie, niezbyt skutecznie udającej drewno. Dziś możemy wybierać komody w najróżniejszych formach, poczynając od klasycznych, wysokogatunkowych płyt meblowych o wykończeniu imitującym drewno w różnych kolorach i rozmaitych gatunków, aż po komody z frontami z płyty wykończonej na wysoki połysk. Umiejętny dobór materiału zależy jedynie od nas; komody stanowią bowiem nierzadko elementy większego zestawu mebli, dlatego możemy zdecydować się na nie zarówno w dużych, jak i mniejszych rozmiarach.

Dodatkowe miejsce

Warto wspomnieć, że o ile np. witryny pięknie się prezentują z przeszklonymi frontami i podświetlanymi listwami LED półkami, o tyle nie posiadają dodatkowego miejsca na położenie przedmiotów na nich. Tymczasem komoda, z uwagi na niedużą wysokość, daje możliwość dodatkowego zagospodarowania przestrzeni nad nią. Tym sposobem możemy postawić na meblu piękne kwiaty czy kompozycje własnego wykonania, jak również zdecydować się na ozdobienie tej przestrzeni zdjęciami albo powieszenie nad nią obrazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *