Rodzaje wkładek

wkładki ortopedyczne 3/4

Zadaniem wkładek ortopedycznych jest przede wszystkim korekcja jak i poprawienie komfortu chodzenia. Ludzie stosują bardzo szeroką gamę wkładek ortopedycznych. Na rynku można spotkać wkładki ortopedyczne 3/4, wkładki 2/3 jak i pełne. Wykonywane są przede wszystkim ze skóry jednak można też zakupić wkładki żelowe. Każda z tych wkładek przeznaczona jest do korekcji różnych schorzeń.

wybór wkładki ortopedycznej

Krótkie wkładki ortopedyczne

Wkładki typu krótszego, takie jak wkładki ortopedyczne 3/4 przeznaczone są do korekcji płaskostopia oraz na poprawienie komfortu przy schorzeniu polegającym na deformacji stawu śródstopnego palca, czyli haluksa. Wkładki ¾ przeznaczone są przede wszystkim do butów na obcasie, czyli przede wszystkim dla kobiet. Jednak trzeba pamiętać, że mężczyźni również noszą podwyższone obuwie, dlatego też wkładki ortopedyczne ¾ również u nich spełniają swoje zadanie. Kolejnym rodzajem wkładek ortopedycznych do butów wyższych są półwkładki ortopedyczne. Są to wkładki przeznaczone przede wszystkim dla osób, które cierpią i narzekają na ból śródstopia podczas chodzenia w wyższych butach. W tym przypadku półwkładki amortyzują wszelkiego rodzaju wstrząsy podczas chodzenia i jednocześnie dają ulgę stopie. Dodatkowo półwkładki ortopedyczne są idealnym rozwiązaniem, gdy nasze buty są trochę przyduże. W takim przypadku taka półwkładka cofa stopę w stronę pięty, podnosi ją i nie pozwala ponownie zjechać w przód obuwia. W ten sposób wyzbywamy się efektu za dużych butów, a stopa pozostaje idealnie ułożona w środku.

Praktyczność podpiętki

W odwrotnym przypadku, czyli gdy mamy do czynienia z obuwiem trochę przymałym i obciera nam ono pięty można zastosować podpiętki. Jest to specjalnie wykonana małych rozmiarów podpiętka, która niweluje wszelkiego rodzaju otarcia na stopie. Dodatkowo, gdy na przykład mamy dwie nogi różnej długości, co rzuca się w oczy innym osobom to możemy w naszym obuwiu zastosować podpiętki ortopedyczne, które podniosą stopę w miejscu stopy do góry, dzięki czemu można trochę zniwelować różnicę wysokości między nogami. Dodatkowo podpiętki ortopedyczne może używać każda osoba, która chciałaby być po prostu trochę wyższa. W takim przypadku jest potrzebny komplet podpiętek na obie stopy.

Wybierz odpowiednio

Jak widać wkładki ortopedyczne mają bardzo dużo zastosowań i w każdym przypadku poprawiają one komfort życia poprzez wygodniejsze i bezbolesne chodzenie. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich wkładek do swoich stóp, żeby wkładki spełniały w 100% postawione im wymagania. Dlatego warto jest zwrócić uwagę na to, czego oczekujemy i tym się kierując wybrać odpowiednie wkładki dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *