Dom w którym mieszkają zwierzęta.

Dom w który zamieszkują domowi pupile to cała masa dodatkowych obowiązków dla domowników. Sierść, brud i niemiły zapach, kiedy zdarzy mu się załatwić na podłodze domu.

Jak poradzić sobie szybko i sprawnie z problemem…

 

Pierwszym zmartwieniem pani domu, w którym mieszkają zwierzęta jest sierść.

Linienie nasila się w sezonie jesienno-zimowym. Najlepszym sprzymierzeńcem będzie w tym przypadku gumowy wałek z rączką który pomoże zebrać sierść m.in. z dywanu, kanapy, foteli. Podobnie  efekt uzyskamy gumową rękawiczką. Tego typu materiały usuwają dobrze sierść. Potrzebne są także rolki samoprzylepne z odrywanymi listkami- te przydadzą się do czyszczenia odzieży. Przy zwierzęciu codzienne odkurzanie pomieszczeń będzie konieczne. Jeśli w domu mieszka jakiś alergik to tym bardziej.  Żeby ograniczać osadzenie się kurzu z sierścią zwierząt należy wietrzyć mieszkanie 3 razy dziennie. Z kolei meble przecierajmy preparatami antystatycznymi.

 

Jeśli zwierzęciu zdarzy się załatwić na dywanie lub kanapie – to także jest do opanowania.

Możesz łatwo pozbyć się zapachu moczu  dzięki papce z sody oczyszczonej połączonej z wodą. Przygotowaną mieszankę nałóż na plamę, a potem zmyje roztworem wody z octem.

By pozbyć się wsiąkającej wilgoci przykładamy ręczniczki papierowe  oraz dociskamy aż gdy ręcznik będzie suchy. Zapach octu ulotni się po kilku dniach.  Mąka kukurydziana także absorbuje zapachy – można j ą rozsypać i  przetrzeć plamę i odkurzyć. Proponuje się także użyć wodę utlenioną- jednak nie wszystkie tkaniny ja dobrze znoszą.

 

A co z meblami czy podłogą? Pazury zwierząt mogą niszczyć podług czy tapicerowane meble. Jeśli posiadasz podłogę wykonaną z paneli z drewna naturalnego to zaleca się sezonowe cyklinowanie, które wyrówna powierzchnię. To przedłuży życie podłogi. Z kolei meble wykonane z drewna należało by przecierać pastą do polerowania drewna. Zaś jeśli chodzi o kanapy czy fotele to można Ne  spryskane olejkiem zapachowym z cytrusami  czy goździkami których zwierzęta nie lubią.

W przypadku kota i jego kuwety warto zachować odpowiednią higienę. Raz na tydzień dobrze umyj kuwetę. Najpierw wysyp żwir a następnie umyj i zdezynfekuj detergentami. Pamiętaj jednak by dobrze ją wypłukać. Miejsce w którym stoi kuwet także wypada dobrze umyć, gdyż gromadzi ono bakterie. To samo tyczy się misek z których jedzą i piją zwierzęta.

Trzeba je co jakiś czas dokładnie umyć i zdezynfekować. Szczególnie kot nie napije się i nie zje z brudnej miski.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *