Schody zabiegowe i ich zastosowanie

schody zabiegowe

schody zabiegoweW domach, które mają przynajmniej dwa pietra niezbędny jest montaż schodów. Można zdecydować się na schody dwubiegowe powrotne, schody zabiegowe, proste jednobiegowe i dwubiegowe, schody trójbiegowe i czterobiegowe łamane, schody wachlarzowe, kręte, a także rozdzielne. Niezwykle często ludzie decydują się na schody zabiegowe, ponieważ one bardzo dobrze nadają się do małych oraz ciasnych domków jednorodzinnych, a także do dużych i przestronnych mieszkań. Wygląd tych schodów jest niezwykle urokliwy, dzięki czemu doskonale wkomponowują się w cała aranżację wnętrza.

Schody zabiegowe mogą być wykonywane na specjalne zamówienie. Najczęściej wykonuje się je z drewna, ponieważ ten materiał na schody jest najbardziej popularny i najlepiej sprawdza się podczas użytkowania. Oprócz gotowych schodów można też zaopatrzyć się w gotowe modele znajdujące się na przykład w składzie budowlanym albo w supermarkecie. Schody zabiegowe bardzo dobrze sprawdzają się w małych domach, jednak niezwykle urokliwie wyglądają też w dużych i przestronnych domach. Dzięki takim schodom dom optycznie zwiększa się i wygląda niczym apartament. Takie schody zazwyczaj występują w wersji dwubiegowej, a czasem dodatkowo dodaje się do nich również podest. W dużych domach można bez problemu zamontować również schody trójbiegowe, które z pewnością będą też doskonale prezentowały się. Schody zabiegowe nie są w ogóle obciążeniem dla domu, ponieważ ich ciężar rozkłada się na większej powierzchni. Dzięki temu idealnie nadają się na przykład do domów drewnianych, zarówno pod względem technicznym, jak też pod względem estetycznym. Schody zabiegowe zmieniają swój kierunek za pośrednictwem stopni, które zakręcają po łuku. Te stopnie przybierają wówczas kształt zbliżony do trójkąta. Niezwykle istotne jest to, aby tego typu schody w środku biegu miału taką samą szerokość, jak stopnie prostokątne. To znacznie ułatwi wspinanie się po nich i nie będzie przy tym wywoływało niepokoju u ich użytkownika.

Schody zabiegowe najczęściej wykonywane są z drewna, ponieważ jest to najpopularniejszy materiał, jednak niezwykle pięknie wyglądają też wtedy, kiedy wykonane są ze zbrojnego lub hartowanego szkła. W szklanych schodach gotowe elementy stalowe łączone są ze szklanymi stopniami na miejscu, dlatego do montażu tych schodów trzeba specjalnej ekipy budowlanej. Poszczególne stopnie można na przykład przymocować do ściany oddzielnie za pomocą specjalnego uchwytu. Takie schody mogą być też murowane i wyłożone na przykład płytkami lub drewnem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *