Drony – rozwiązania przyszłości

dji

Drony stają się nieodłącznym elementem najnowocześniejszych rozwiązań w różnych dziedzinach życia. Co to jest dron i w jakich zastosowaniach można go spotkać.

Coraz częściej w powszechnej świadomości pojawiają się drony. Kojarzą się one przede wszystkim z działaniami wojennymi i operacjami wojskowymi. Jednakże znajdują one także coraz powszechniejsze zastosowanie w życiu cywilnym.

Dron – co to jest?

Dron to inaczej mówiąc bezzałogowy statek powietrzny, który ani nie wymaga pilota na pokładzie, ani nie zabiera pasażerów. Może być pilotowany zdalnie lub autonomicznie.

Co ciekawe, drony wykorzystywane były już podczas I wojny światowej, jednakże obecnie stanowią nieodzowne wyposażenie każdej armii. Zazwyczaj korzysta z nich wojsko do zadań obserwacyjnych i rozpoznawczych.

Drony w służbie cywilnej

djiWspółcześnie wykorzystywane są także w wielu branżach o charakterze cywilnym. Sprawdzają się w badaniach i monitoringu trudno dostępnych terenów – na przykład obszarów podbiegunowych. Mogą pełnić funkcję przekaźników telekomunikacyjnych. Doskonale sprawdzają się w branży fotografii, filmu i reklamy. Takich zdjęć nie jest w stanie wykonać nikt – drony dolecą w każde miejsce i ujmą przestrzeń w niedostępny dla innych sposób.

Jedną z firm specjalizujących się w najwyższej jakości dronów jest DJI. Stworzone przez nich platformy wyposażono w systemy stabilizacji, aparaty i kamery, które potrafią wykonać zdjęcia dotychczas niedostępne dla innych technologii.

Wielowirnikowe multikoptery DJI pozwalają zachować unikalne wrażenia i wspomnienia oraz tchnąć w fotografie i filmy nową jakość związaną z przedefiniowaniem przestrzeni, położenia i ruchu. Wydaje się, że technologia oferowana przez produkty DJI umożliwia korzystanie nie tylko profesjonalistom – złożoność technologii przekłada się na jakość otrzymanych produktów, a nie na trudność obsługi dronów. Dlatego też może być z powodzeniem wykorzystywana przez amatorów.

Drony DJI charakteryzują się pionowym startem. To zdecydowanie ułatwia sterowanie oraz pozwala na szybkie i bezpieczne dla urządzenia przejście do trybu nagrywania. Ten rodzaj multikopterów wielowirnikowych wyposażony jest w nadajnik umożliwiający sterowanie urządzeniem oraz często w autopilota, który pozwala na stabilny lot. Co więcej, urządzenia marki DJI posiadają wbudowany system automatycznego powrotu, który włącza się samoczynnie w przypadku na przykład utraty sygnału.

Multikoptery marki DJI są przygotowane do lotu zaraz po wyjęciu z pudełka. Producent jeszcze przed opuszczenie fabryki programuje i dostraja parametry lotu drona. Dlatego też jest on doskonałym narzędziem także dla hobbystów ceniących sobie nietuzinkowe zdjęcia.

http://www.actioncam.pl/firm-pol-1390160318-DJI.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *