Jak efektownie kupować buty dziecku?

trzewiki dziecięce

Radość oraz beztroska małych dzieci jest największym szczęściem dla rodziców. Gdy maluchy rozwijają się prawidłowo, a ich najważniejsze potrzeby zaspokajane są przez opiekunów, to problemy zdrowotne powinny być jak najmniejsze. Aby dzieci nie chorowały należy je odpowiednio zabezpieczyć. Poza zdrową dietą i aktywnością fizyczną, maluchy powinny być także właściwie ubrane.

trzewiki dziecięceBardzo dużą rolę odgrywają tu buty. Muszą one być dopasowane do wieku dziecka oraz kształtu i rozmiaru stopy. Nóżka małego dziecka nie jest jeszcze w pełni rozwinięta, dlatego tez trzewiki dziecięce muszą sprzyjać jej rozwojowi. Kupno butów może nie być tak prostym zadaniem, dlatego warto dowiedzieć się, jak wybrać dobre obuwie dla dziecka.

Przymiarka to podstawa

Głównym elementem, jakiego nie należy pomijać jest przymiarka. Dzieciaki, które wcale nie interesują się mierzeniem kolejnych par butów, wolą raczej biegać po sklepie. Aby bez problemów zmierzyć trzewiki dziecięce, warto najpierw pokazać maluchowi ciekawy asortyment sklepu obuwniczego, co odwróci jego uwagę od psot i następnie wybrać interesujące nas modele i odpowiednie rozmiary. Gdy jednak mamy problem z rozmiarem i nie do końca wiemy, jaki odpowiada naszemu dziecku, możemy skorzystać z miarek dostępnych w sklepach obuwniczych. Inną metodą jest zmierzenie nóżki miarą. Wiele trzewików dziecięcych posiada rozmiary podane także w centymetrach, co jest dużym ułatwieniem dla rodziców. Niezwykle istotne jest to, żeby wybierać bucik nieco większy niż stopa malucha. Jednym z powodów jest to, że stopy dzieci rosną bardzo szybko, ale także nie są jeszcze w pełni rozwinięte, a więc paluszki powinny być wolne, by dzieci mogły swobodnie się poruszać.

Trzewiki dziecięce dobrane do wieku

Najmniejsze dzieci, które jeszcze samodzielnie nie chodzą, w ogóle nie powinny nosić butów. W chłodne dni warto zakładać ciepłe bambosze lub grube skarpetki. Gdy maluch podrośnie i zacznie chodzić, powinien nosić usztywnione buciki. Cholewka powinna być wyższa, by utrzymywała stopę, a czubki kwadratowe, nie szpiczaste. Dziecko musi mieć luz w paluszkach, inaczej buty będą go uwierały. Starsze dzieci mogą nosić już buty przed kostkę, należy jednak pamiętać, by były one stabilne, wygodne oraz odpowiednio trzymały się nóżki pociechy. Tak wartościowych trzewików dziecięcych szukać można w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Ciekawe propozycje oferuje sklep obuwniczy SklepDorotka.pl. Znajdujące się tam obuwie z pewnością zadowoli nie tylko rodziców, ale także ich dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *