Zalety tablic magnetycznych dla dzieci

Tablica magnetyczna

Wielka popularność, jaką cieszą się nowoczesne tablice magnetyczne dla dzieci ma swoje uzasadnienie w olbrzymiej funkcjonalności tego typu przedmiotów. Po pierwsze, wynika z atrakcyjnej formy samych produktów. Po drugie, z oferowanych przez nie możliwości zabawy – na tablicy można pisać lub doklejać do jej powierzchni kolorowe magnesy, co w przypadku tablic klasycznych jest po prostu niemożliwe.

Praktycznie każda oferowana współcześnie tablica magnetyczna dla dzieci wykonana jest z lakierowanej stali lub tworzywa pokrytego specjalistyczną farbą podkładową, tzw. farbą magnetyczną. Wpływa to na trwałość produktu, jednocześnie stając się najlepszym gwarantem jego atrakcyjnego wyglądu. Tego typu tablice wyróżniają się nie tylko wielką wytrzymałością, ale także doskonałą jakością powłoki zewnętrznej, która nie ulega odbarwieniom i jest łatwo ścieralna. Niestety tablice tego typu podatne są na uszkodzenia natury mechanicznej, dlatego częste upadki tablicy mogą prowadzić do pojawienia się na jej powierzchni nieestetycznych odprysków, które z czasem mogą pogorszyć jakość zabawy.

Każda tablica magnetyczna dla dzieci daje możliwość doklejania do jej powierzchni kolorowych magnesów, które albo od razu zostały dołączone do tablicy (znajdowały się na jej wyposażeniu), albo które mogą być do niej dokupione. Wiele tego typu magnesów można znaleźć w popularnych produktach spożywczych dedykowanych dla najmłodszych, na przykład w formie dodatków do jogurtów czy innych dziecięcych deserów. Poza tym zdecydowana większość tablic magnetycznych dla najmłodszych zapewnia możliwość pisania i malowania po ich powierzchni za pomocą specjalnych markerów lub zwykłych flamastrów. Warto podkreślić, że są to tzw. tablice suchościeralne, czyli wycierane przy pomocy suchych ściereczek lub gąbek (do starcia napisów nie potrzeba używać wody).

Tablica magnetyczna dla dzieci to doskonała okazja do zapoznania najmłodszych dzieci z alfabetem lub cyframi. To niezwykle wygodne narzędzie wspierające naukę pisania i liczenia, zwłaszcza gdy do tablicy dołączone zostało liczydło. Tablice magnetyczne to także fajny sposób na zapewnienie najmłodszym dużej dawki rozrywki. Możliwość tworzenia obrazkowych historii z dołączonych do tablicy magnesów, malowania czy pisania, zapewni najmłodszym mnóstwo frajdy w długiej perspektywie czasu. W przyszłości, taka zabawkowa tablica może być także sposobem na pozostawianie krótkich wiadomości dla najbliższych lub służyć uczniom szkół podstawowych czy gimnazjów za podręczny notatnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *